Kari sítě – při betonování se bez nich neobejdete

Kari sítě
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.9.2016 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Kari sítě. Jsou to pevné sítě ze svařených žebírkových drátů o různé tloušťce a různé rozteči podélných a příčných drátů. Někdy se jim říká žebírkové pletivo nebo  také armovací sítě. Při betonování velkých ploch se vkládají do čerstvého betonu, aby zvýšily jeho odolnost v tahu. Velké plochy betonu bez Kari sítě jsou náchylné k praskání, protože beton má určitou roztažnost a během roku pod vlivem tepla a chladu pracuje. Sítě do betonu Kari jsou součástí běžných betonářských prací.

Kari sítě jsou součástí betonářské výztuže

Kari sítě jsou součástí betonářské výztuže, stejně jako roxory, což jsou ocelové tyče se žebírky. S betonem vytvářejí železobeton, který je pak odolný vůči tlaku i tahu.  Samotný beton má vysokou odolnost vůči tlaku, ale nízkou odolnost vůči tahu. Tu mu dodává až ocelová výztuž. Díky obsahu betonářské výztuže se železobeton stává jedním z nejodolnějších stavebních materiálů. Pro plošné betony s menšími požadavky na únosnost se používají právě sítě do betonu Kari. Jsou vhodné po podlahové a stropní betonové desky. Betonářské výztuže stejně jako různé varianty dnešní Kari sítě se používají už od 20 let minulého století, kdy nastal boom staveb ze železobetonu.

Zkorodované Kari sítě při betonování nevadí

Kari sítě mají tloušťku drátů obvykle od 4 do 10 milimetrů, ty s největší únosností mají maximální tloušťku a minimální rozteče. Dají se stříhat, zkracovat i různé formovat. Při betonování nevadí, když jsou Kari sítě mírně zkorodované. Naopak, to zvětšuju jejich styčnou plochu s betonem a jejich mechanické spojení s betonem je pevnější. Tato betonová výztuž slouží sice jako sítě do betonu Kari, ale zahrádkáři ji často využívají pro ploty nebo jako konstrukce pro plodiny. Místo Kari sítě se do betonu ještě používají různá ocelová či plastová vlákna, ale ty nenahrazují betonářskou výztuž. 

 

Témata: kari sítě, sítě do betonu kari, výztuže do betonu, sítě kari | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300