Jaké výhody má hledání práce přes personální agenturu?

Čísla hovoří jasně – míra nezaměstnanosti se již dlouhodobě drží okolo hranice 8%, což znamená, že bez trvalého zaměstnání je v České republice více než 550 000 lidí.
Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 19.8.2014 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - Na takový počet připadá pouze 44 246 volných pracovních míst. Konkurence je tedy obrovská a každý žadatel o zaměstnání musí hledat tu nejefektivnější cestu, aby byl právě on vybrán. Zajímavou pomoc při hledání práce nabízí právě personální agentury. Jak spolupráce s nimi vypadá a jaké přináší pro uchazeče výhody?

Ty nejlepší nabídky nemusí být běžně k mání

Při hledání práce je důležitá orientace. Žadatelé rozhodně nesmí spoléhat jen na úřad práce. K hledání nové práce musí využívat i jiné zdroje jako je internet, inzeráty v novinách a aktivní oslovování firem. Pravda ale je, že ne všechna volná pracovní místa se dají skrze tyto zdroje najít. Stále více firem zadává nové nabídky volných míst personální agentuře. Důvod je jasný. Firmy si tímto zajistí jakýsi před výběr. Personální agentura totiž ze svého portfolia žadatelů vybere výhradně ty kvalifikované pro danou pozici.

V čem je agenturní zaměstnávání výhodné pro uchazeče

Pokud se žadatel o práci svěří do rukou personální agentury, dostane se mu pro něj výhodného servisu. Pracovní agentury totiž mají přístup k atraktivnějším pracovním místům, která svým klientům nabízí. Hlavní pozitivum je v tom, že dokáží uchazeče na zisk volné pozice připravit. Agentury klientům pomohou se sepsáním ideálního profesního CV a pomohou mu připravit se na samotný pohovor. Znají totiž firmy a jejich manažery, takže ví, jaké nároky si společnost na dané místo klade.

Velkou výhodou tohoto způsobu hledání práce je, že služba je pro uchazeče zdarma. Agentuře platí společnost, která hledá zaměstnance. Chcete se dozvědět více? Podívejte se oficiální stránky personální agentury Manpower na www.manpower.cz

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.