Jak na přemalování tmavé stěny na světlou?

Zadavatel: Janák Karel | 19.6.2022 | Reality, bydlení

Změna názorů je přirozená, s osobním vkusem je to stejné. Samozřejmě to platí také v interiéru, kde se nejčastěji mění barvy zdí. Jenomže co když se zrovna rozhodnete pro přemalování tmavých ploch na světlé? Zřejmě tušíte, že jde o mnohem zapeklitější situaci, než když se provádí výmalba světlého podkladu tmavší barvou.      

Důkladná příprava jistí dobrý výsledek

Malíři Pardubice z řemeslnického cechu Ekomplex připomínají, že podmínkou bezproblémového malování je příprava potřebných pomůcek. Zcela jistě se neobejdete bez maskovací pásky a zakrývací fólie. Po ruce byste měli mít také kvalitní štětec a malířský váleček s teleskopickou tyčí. A samozřejmě stírací mřížku, kterou využijete při otírání přebytečné barvy.

Co se týče potřebného množství barvy, stoprocentně budete muset provést dvě vrstvy nátěru. Údaje o vydatnosti nátěrové hmoty vždy najdete na jejím obalu.

Prvním krokem je penetrace

Pokud se chystáte malovat na více nátěrů, začněte aplikací hloubkové penetrace. Díky penetračnímu nátěru dojde k sjednocení savosti a zlepšení přilnavosti dalších vrstev nátěrů. Budete-li malovat na nový povrch, vystačíte si s univerzální penetrací.

Malíři Hradec Králové upřesňují, že penetrační nátěr vyžaduje suchý, čistý a pevný podklad. Případných prasklinek vás zbaví malířský akrylový tmel.

A jde se malovat…

Jakmile penetrační nátěr perfektně zaschne, můžete se pustit do výmalby. Začněte štětcem a natřete rohy stěn, okolí zásuvek a místa kolem podlahových lišt.

Pokud na přemalování tmavého povrchu použijete kvalitní barvu s dostatečným krytím, neměli byste zaznamenat žádný větší problém. Větší plochy natírejte válečkem – ideálně polyamidovým z nekonečného vlákna.

Tzv. „kocourům“ se vyhnete snadno. Stačí si hlídat, aby byl váleček rovnoměrně mokrý. Aplikace druhé vrstvy nátěru by měla proběhnout až poté, co zaschne první vrstva.

Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon pressweb.cz_ekomplex_01.jpg20.24 KB

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Kontaktní osoba: Janák Karel
janak@jakopes.cz
Služby PR, reklamy a linkbuildingu na internetu.