Studium na Hochschule Fresenius: nejlepší příprava pro práci manažera v globálním světě

Zadavatel: Hochschule Fresenius | 19.5.2014 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - „Studium na vysoké škole Hochschule Fresenius je nejlepší přípravou pro práci manažera“, uvádí Marco Schumacher, absolvent studijního programu Business Administration, který se v mezičase stal marketingovým managerem a během své kariéry působil už v několika státech.

„Na konci mého studia v oboru Business Administration (B. A.) na vysoké škole Fresenius v Idsteinu v Hesensku jsem měl podle programu absolvovat semestr praxe. Mohl jsem si za tímto účelem vybrat jakékoli místo na světě. Využil jsem tedy tuto skvělou příležitost a rozhodl jsem se spojit příjemné s užitečným a praxi v oboru marketing jsem absolvoval v australském Brisbane. Současně jsem pracoval na své závěrečné práci na téma dálkového studia „Schreiben in der Ferne, über die Lehre aus der Ferne“ (Psát z dálky o vyučování na dálku), která později vyšla jako příručka u vydavatelství VDM. Svůj pobyt v Austrálii jsem zakončil okružní cestou po nejmladším kontinentě.

 Toto vše mi přineslo příležitost moci si vybrat z celé řady oblastí, ve kterých jsem si mohl v posledních semestrech studia prohloubit své znalosti a schopnosti. Mezi nimi byl i obor, ve kterém dnes profesně působím – marketing management. Absolvované projekty zaměřené na praxi, skupinové práce a prezentace přímo související s praxí mi přinesly dostatek odborných znalostí, abych se mohl úspěšně ucházet a s úspěchem absolvovat v průběhu prázdnin před posledním semestrem několik praxí, mj. u světového leadera v oblasti výroby chemických produktů, ale rovněž u hlavního australského výrobce sportovní a pracovní obuvi.

Na vysoké škole Fresenius není nic ponecháno náhodě. Už v základních semestrech byla věnována maximální pozornost tomu, aby bylo vyučováno skutečně jen to, co je možné použít v bezprostřední praxi, čímž se zamezí tomu, aby byli studenti zbytečně mateni. To vše bylo možné pouze díky tomu, že všichni docenti byli „vypůjčeni“ přímo z praxe. Bezprostředně před zahájením prvního semestru jsem hodně panikařil. Jak později vyšlo najevo – zcela zbytečně. 

Ihned po ukončení studia jsem dostal možnost zahájit studium při zaměstnání na plný úvazek u jednoho amerického koncernu působícího v odvětví telekomunikací. Vzhledem k tomu, že v tu dobu ještě na vysoké škole Fresenius magisterský program nebyl, využil jsem této možnosti a změnil vysokou školu. V nadcházejících 2 letech jsem využíval přesně to, co jsem se naučil na vysoké škole Fresenius ohledně „pravidel chování“: Pracoval jsem na plný úvazek jako asistent managementu pro marketing a prodej a studoval téměř se 100 % zaměřením na praxi.

Potom, co jsem toto studium úspěšně absolvoval, měl jsem zvládnutý kompletní obor tak, že jsem v nadcházejících 2 letech dokázal zastávat odpovědnou práci v duální funkci v oblasti prodeje a marketingu ve Vídni.

Nyní už 2 měsíce žiji v zemi, kde se cítím jako doma –  v České republice. Abych byl přesný –  v jejím nádherném hlavním městě Praze. Velmi mě těší, že vysoká škola Fresenius se nedávno rozhodla otevřít také zde svůj kampus, a to zpočátku pro bakalářské a magisterské programy při zaměstnání. Studium na vysoké škole Fresenius, jak jsem měl příležitost sám zažít, je nejlepší přípravou pro zaměstnání manažera, jakou jsem si jen dokázal představit.“

Marco Schumacher

 

Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon psychology_school_03.jpg21.3 KB
Témata: Vysoké školy, Hochschule Fresenius

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Hochschule Fresenius

Nárožní 2600/9
158 00 Praha
Obrázek uživatele Hochschule Fresenius
Vysoká škola Hochschule Fresenius sídlí v Idsteině u Wiesbadenu v německé spolkové zemi Hesensko. Má mnoho pracovišť po celém Německu a nově také v Praze, kde je nyní možné studovat zajímavé a prakticky zaměřené studijní programy v češtině. Kromě vysoké kvality samotného studia je Hochschule... vice ›
Hochschule Fresenius
Nárožní 2600/9
158 00 Praha
Česká republika