Jakl slouží pro stavbu venkovních i vnitřních konstrukcí

Jakl slouží pro stavbu venkovních i vnitřních konstrukcí
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 18.4.2021 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Který hutní materiál se hodí pro výrobu konstrukcí? Jsou to zejména ocelové profily, které se prodávají v základních průřezech podle velkých písmen I, U, H a T a jejich odvozenin. Uplatní se jaké základové sloupy a nosníky v železobetonových konstrukcích a mostů. Jejich výhodou je, že díky vysoké nosnosti je na velký prostor potřeba méně sloupů, které zabírají jen malý prostor na rozdíl od betonových, zděných či dřevěných prvků. To umožňuje maximálně využít prostor například pro skladování. Jakl je další typ ocelového profilu, ale má uzavřený čtvercový nebo obdélníkový průřez.  

Jakl je uzavřený ocelový profil

Jakl se stejně jako otevřené ocelové profily hodí pro výstavbu konstrukcí, ale spíše pro sloupy nebo pro lehké konstrukce jako základ strojů a zařízení. Vyrábí se jako tenkostěnný nebo silnostěnný. Jakl je oblíbený v zámečnických oborech, zhotovují se z něho například konstrukce v datových centrech pro umístění počítačových zařízení. Tento sortiment se vyrábí válcováním za tepla i za studena. Podle účelu mají jakly povrch černý okujený, lesklý nebo pozinkovaný. Při spojování se využívá zejména svařování, ale i šrouby či nýty.

V kategorii hutních materiálů jsou trubky, plechy i betonářská ocel

Jakl patří do sortimentu hutního materiálu. Jsou tam zastoupeny ocelové profily, trubky, plechy a betonářská ocel. Tyto výrobky se vyrábějí ve válcovnách speciálními postupy. Například trubky se zhotovují válcováním, tažením či protahováním. Speciálním výrobkem je betonářská ocel, což jsou různě silné tyče se speciálním rýhováním, tzv. žebírkováním. To slouží k tomu, aby se ocel a beton pevněji spojily a vytvořily odolný železobeton. Betonářské ocelové tyče se svařují do různých konstrukcí, které se poté prolévají betonem. 

 

Témata: jakl, betonářská ocel, hutní materiál | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300