Průmyslové oplocení může být i mobilní

Průmyslové oplocení
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 18.4.2021 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - Dnešní bezpečností normy vyžadují, aby průmyslové areály či jakákoli nová stavební činnost byly výrazně odděleny od veřejného prostoru, a zabránilo se tak vstupu cizích osob a techniky. K tomu slouží průmyslové oplocení. Jde buď o mobilní, nebo pevné ploty. Mobilní systémy se využívají při ohraničení nějaké stavby, dají se snadno smontovat i rozmontovat. V případě potřeby, například při rozšíření areálu, se snadno přidají další díly a plot se zvětší. Mobilní ploty se využívají i při veřejných společenských, kulturních či sportovních akcích, kde je placený vstup a je nutné oddělit platící diváky od neplatících.

Průmyslové oplocení je někdy doplněno o další bezpečnostní systémy

Stabilní průmyslové oplocení má více variant. Nejjednodušší je systém s kovovými sloupky a kovovým pletivem. Nebo se využívají také samostatné plotové díly s různým typem pletiva. V areálech, kde je potřeba zvýšit stupeň ochrany, může být standardní průmyslové oplocení doplněno o ostnatý drát nebo žiletkové pletivo. Někdy se využívá dvojité oplocení s výstražným systémem. Pokud chcete, aby kovové oplocení vydrželo co nejdéle, je vhodné vybrat některou z variant s ochranou proti vzdušné vlhkosti. Většinou se používají kovové díly pozinkované, případně chráněné plastem.

Komplikací pro výběr oplocení může být umístění firemního areálu

Firmy mají většinou zájem, aby se průmyslové oplocení vyrobilo podle jejich požadavků a přesně na míru. Návrh připravují projektanti a rozhodují se podle toho, jakou míru ochrany areál vyžaduje a jakým způsobem se má začlenit do krajiny. Největším oříškem pro architekty jsou průmyslové areály uvnitř města, případně ve čtvrtích, které používají zvýšenou urbanistickou ochranu. Záleží i na požadavcích stavebních úřadů, které nezřídka vyžadují, aby areály byly ohraničeny pevnou zdí nebo neprůhledným oplocením.

 

Témata: průmyslové oplocení, oplocení areálu, průmyslové vjezdy, kvalitní ploty | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300