Čištění plynových spotřebičů neodkládejte, vyplatí se to

Čištění plynových spotřebičů neodkládejte
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 18.4.2021 | Služby

Praha (Pressweb) - Plynové spotřebiče značek jako jsou Karma, MORA, MORAtop či Gamat jsou spolehlivé jen tehdy, když o ně dobře pečujete. Možná vám vaši rodiče řeknou, že se o karmu nemuseli starat léta a vždycky dobře fungovala. To je možná pravda, ale její výkon byl i poloviční, protože při každoroční kontrole uvidíte, kolik nečistot se ve spotřebiči nashromáždí. Čištění plynových kotlů rozhodně neodkládejte. Nejde jen o to, že vyčištěný spotřebič lépe pracuje, ale umožňuje, aby elektronika, která chrání i vaši bezpečnost, fungovala spolehlivě. Zařízení vašich rodičů žádnou bezpečnostní pojistku nemělo.

Čištění plynových spotřebičů je součástí každoroční kontroly

První kontrola kotle nebo jiného plynového spotřebiče je při uvedení do provozu. Dělají to dodavatelé spotřebičů, ale nově také firmy, které zajišťují servis, například Plynoservis Praha. Je nutné nejen spotřebič správně připojit, ale také zjistit, zda někde neuniká plyn a zda jsou všechny přívody podle posledních norem. To je vstupní revize. Běžně se stává, že vaše původní přípojná hadice musí pryč a technici ji vymění za spolehlivější. Pak by měla následovat každoroční kontrola. Součástí těchto kontrol je právě čištění plynových kotlů.

Každý rok kontrola, jednou za tři roky revize

Technici při pravidelné kontrole kromě čištění plynových kotlů vyměňují u průtokových ohřívačů Mora zejména vadné membrány a čidla, u topidel Gamat čistí vnitřky topidel, plynové hořáky a odtahy spalin, u sporáků se často porouchají termopojistky. Každý technik se snaží prohlédnout a opravit spotřebič tak, abyste měli jistotu, že další provoz bude bezproblémový. A čištění plynových kotlů je samozřejmostí. Jednou za tři roky je nutná provozní revize. Při ní technik kontroluje těsnost vedení, zjišťuje dosluhující součástky a napíše zprávu, co je nutné vyměnit, případně co už vyměnil.

 

Témata: čištění plynových spotřebičů, karma, plynové kotle oprava | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300