Svařované sítě jako základ pro betonování

Svařované sítě jako základ pro betonování
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.4.2017 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Železobeton jako jeden z nejpoužívanějších stavebních materiálů vynalezl pařížský zahradník Joseph Monier v roce 1867 pro výrobu květináčů a zahradních nádob. Zpočátku stavebnictví nechávalo tento materiál bez povšimnutí, ale když technici označili spojení oceli a betonu za vynikající, žádná z větších staveb se bez železobetonu už neobešla. Spojení betonu a oceli zajišťují spolehlivě svařované sítě, které určují přesné rozložení ocele a betonu.Svařované sítěpatří do hutního materiálu stejně jako plechy, tyče, trubky, dráty či profilová ocel.

Ocel a beton mají stejnou teplotní roztažnost

Ocelová tyčovina se žebrováním je známá i pod svým slangovým výrazem roxor. Původně šlo o jeden typ betonářské výztuže, později se výraz vžil pro jakoukoli betonářskou výztuž. Svařované sítě označované jako kari sítě se prodávají jako výztuž zejména pro stěnové a deskové konstrukce. Žebrované tyče o různém průměru, které tvoří součást svařované sítě, zajišťují železobetonu odolnost vůči tahu. Sám beton má vynikající odolnost vůči tlakovým silám, ale nízkou vůči tažné síle. Navíc ocel a beton má prakticky stejnou teplotní roztažnost, což z obou materiálů dělá ideální spojence.

Plechy se využívají v automobilovém průmyslu, strojírenství a stavebnictví

Dalším hutním materiálem vedle roxorů jsou plechy. Využívají se pro výrobu karosérií, oplechování strojů, jako klempířský materiál, pro zastřešení a opláštění budov. Plechy se vyrábějí válcováním za tepla i za studena. Plechy válcované za studena vynikají hladký povrchem a vysokou přesností. Jejich využití je zejména v automobilovém průmyslu a strojírenství. Plechy slouží také jako střešní krytina či pro opláštění. K tomu jsou vhodné například trapézové plechy. Fasádní plechy se využívají zejména jako krytí izolační vrstvy nebo k ochraně staré fasády.

 

Témata: svařované sítě, plechy, trubky, sítě, hutní materiál, tyče | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300