Průmyslové oplocení je dočasné nebo trvalé

Průmyslové oplocení
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.3.2021 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Co vyžadují stavební úřady, když schvalují dokumentaci pro skladové nebo výrobní areály? Je to průmyslové oplocení. Dnes kvůli přísným bezpečnostním opatřením jsou i dočasné ploty kolem stavby nutností. Nejenže přesně oddělují pozemek, na kterém se bude stavět, od ostatních, jež mohou být veřejně přístupné, ale především zamezují vstupu cizích osob. Žádná firma nechce mít problémy s úřady, pokud by se někdo do nechráněného objektu či areálu dostal a zranil se tam. Kromě toho při výstavbě zůstávají na místě stroje a ty se také musí chránit.  

Průmyslové oplocení je součástí projektu

Pokud projektant vybírá vhodné průmyslové oplocení, uvažuje především o jeho účelu. Bude jen dočasné po dobu stavby, nebo je nutné postavit stabilní a trvalý plot s vjezdem a automatickou bránou? V případě, že se uvažuje s další výstavbou nebo není jasné, zda se investice neomezí, je vhodné naplánovat jen dočasný plot. Tzv. mobilní oplocení se využívá právě po dobu výstavby, nebo při hromadných společenských, sportovních a kulturních akci, kdy je nutné oddělit platící diváky od neplatících, či ohraničit místo nějaké činnosti.

U oplocení musí být i vhodná vjezdová brána

A jaké vybrat průmyslové oplocení? Nejjednodušší je systém se sloupky zabetonovanými v zemi a kovovým pletivem. K tomu, aby se do areálu nedostali nezvaní návštěvníci, firmy zvyšují výšku plotu a na jeho vršek instalují zábrany, například v podobě žiletkového pletiva. Průmyslové oplocení se často skládá z jednotlivých plotových dílců, které se montují na sloupky.  Součástí plotu je i vjezdová či vchodová brána. Dnes jsou většinou automatické, jde o posunovací brány nebo vrata. Výběr vhodného typu určuje prostor u vjezdu. Posunovací zařízení vyžaduje místo, kam se zasune křídlo brány.

 

Témata: průmyslové oplocení, oplocení do hal a skladů, oplocení průmyslové, oplocení | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300