Trubky jsou bezešvé a svařované

Trubky
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.3.2021 | Služby

Praha (Pressweb) - Tu otázku dostávají pravidelně studenti hutních oborů průmyslových škol: Jaký je rozdíl mezi trubkami svařovanými a bezešvými? Trubky svařované jsou určeny zejména ke konstrukčním účelům, případně k vedení kapalin, kde není nutný vysoký tlak. Vyrábějí se válcováním za studena nebo za tepla z ocelového pásu, který se zatočí do tvaru trubky a podélně se svaří. Jejich výhodou jsou nízké výrobní náklady. Bezešvé výroby se vyrábějí válcováním za tepla i za studena, tažením nebo protahováním. Jsou vhodné do hydraulických a pneumatických zařízení, protože snášejí vysoký tlak. Jejich výroba je oproti svařovaným podstatně dražší.

Trubky jsou určeny pro vedení plynů a kapalin, ale i jako konstrukční

Trubky jsou nejběžnější kovovýrobky. Dále se dělí na hladké, závitové a přesné, u svařovaných výrobků se ještě rozlišují tvar svaru, například šroubovicový tvar. Trubky závitové bezešvé jsou určeny pro vedení kapalin a plynů. Jejich použití za určité teploty a tlaku určují normy. Například při těsnění na závitu je možné využít tuto trubku pro vedení kapalin jen do teploty 130 stupňů Celsia. Svařované výrobky se využívají jako konstrukční prvek ve stavebnictví, strojírenství a v zemědělství. Dobře se s nimi pracuje, lze je řezat, opracovávat, svařovat a sestavovat do různých konstrukcí.

Hutní výroby zahrnují i betonářskou a profilovou ocel, a také plechy

Trubky patří do kategorie nazvané hutní materiál. Ten zahrnuje betonářskou ocel, plechy a ocelové profily. Betonářská ocel slouží k výrobě železobetonu, dodává se jako tyčová, tzv. roxory nebo jako kari sítě. Je typická tím, že na svém povrchu má výstupky, tzv. žebírkování, které umožňuje pevnější spojení ocele s betonem. Plechy slouží k výrobě střešních krytin a opláštění budov. Jejich výhodou je odolnost, pevnost a snadné zpracování. Ocelové profily nacházejí uplatnění při výrobě vnitřních i externích konstrukcí. Jsou základem při stavbě průmyslových a skladových hal.

 

Témata: trubky, hutní materiál, trubky bezešvé, trubky hladké, profilová ocel

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300