Betonářská ocel? Cena je podle tloušťky ocele

Betonářská ocel cena?
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.3.2020 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Když se nic nevědělo o železobetonu, používal se na stavby pouze beton. Má vynikající odolnost vůči tlaku, ale malou vůči tahu. Největším problémem byly velké plochy betonu, protože vlivem tažných sil materiál praskal. V 2. polovině 19. století jistý pařížský zahradník objevil železobeton. Do betonu přidal ocel a zjistil, že nový materiál odolává nejen tlaku, ale také tahu. Tažné síly působící na železobeton se totiž přenášely na ocel a beton zůstal neporušený. Na světě byla betonářská ocel. Její cena vzrostla poté, co se povrch upravil, aby se lépe spojil s betonem.

Betonářská ocel má typické žebírkování

Ocel do betonu má tzv.  žebírkování, což jsou výstupky na povrchu ocelové tyče. Díky nim se beton lépe spojí s ocelí. Na internetu hledáte spojení betonářská ocel cena? Ano, cena jednotlivých položek kategorie betonářská ocel se liší podle toho, jakou tloušťku oceli potřebujete. V nabídce jsou roxory, což jsou silné tyče se žebírkováním nebo tenké dráty se žebírkováním svařené do sítí. Nazývají se kari sítě a slouží při betonování velkých ploch, základových desek či velkých stěn. Ocel se propojí s betonem a ani velké plochy pak nepraskají. Podíl ocele v betonu se vypočítává podle toho, jak velké tažné síly budou na výsledný blok železobetonu působit.

K oceli se nesmí dostat vlhkost, která způsobí korozi

U kategorie betonářská ocel cena nerozhoduje. Projektant navrhuje takovou tloušťku ocele, která je pro danou stavbu optimální. Vždy musí odpovídat silám, které na ni budou působit. Projektanti si nechávají velkou rezervu, aby stavba zvládla i enormní zatížení. Pokud investor šetří a zvolí méně pevný železobeton, v budoucnu se mu to může vymstít. Za zřícením některých staveb ale nemusí stát jen úspora ocele a železobetonu. Základní chybou u železobetonu je, když se k oceli dostane trhlinami vlhkost. Zkorodovaný materiál časem praskne a tím se velmi rychle snižuje i pevnost železobetonu.

 

Témata: betonářská ocel cena, cena betonářské oceli, betonářská ocel, hutní materiál, profilová ocel, ocelové profily | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300