Jakly jsou ocelové profily pro výrobu konstrukcí

Jakly - ocelové profily pro výrobu konstrukcí
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.3.2018 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Pro výrobu železobetonových i lehkých konstrukcí pro exteriér i interiér jsou ideální ocelové jakly. Jde o uzavřené ocelové profily především ve tvaru čtverce nebo obdélníku. Jakl, často označovaný jako jekl, je buď tenkostěnný, nebo silnostěnný. Silnostěnné jakly se využívají pro venkovní robustní konstrukce, z tenkostěnného materiálu lze vyrábět skříně pro umístění serverů, konstrukce pro stoly, stolky, židle a stoličky, konstrukce pro solární kolektory nebo rámy pro opláštění hal. Tento ocelový materiál se dobře zpracovává, dá se řezat, ohýbat a připravené díly pak svařovat.

Jakly se vyrábějí válcováním za tepla i za studena

Jakly se vyrábějí válcováním za tepla nebo za studena. Silnostěnná ocel se zhotovuje za tepla na válcovacích stolicích. Tenkostěnné jakly, u nichž je potřeba větší přesnosti, se vyrábějí válcováním za studena. Existuje také metoda tažených jaklů, jejichž výchozím polotovarem je podélně svařovaná trubka. Kromě čtvercového a obdélníkového profilu se lze setkat také se speciálními profily uzavřenými i otevřenými, například ve tvaru Z, L, T. Uplatňují se jako vaznice, pažníky či stropnice montovaných ocelových hal. Jejich povrch může být okujený (černý), hladký nebo pozinkovaný.

Do hutního materiálu patří i betonářská ocel

Jakl patří mezi ocelové profily, které jsou součástí kategorie hutní materiál. Hutním materiálem je také betonářská ocel, což je speciálně upravená ocel pro betonování a vytváření železobetonu. Od běžné oceli se liší tím, že na svém povrhu má pravidelné výstupky, tzv. žebírkování, které umožňuje pevnější spojení s betonem. Betonářské oceli ve formě tyčoviny se také říká roxory. Žebírkování mají i tenčí dráty svařované do sítí, které se nazývají kari sítě. Uplatňují se při betonování podlah, strop či stěn

Témata: jakly, profilová ocel, jakl, ocel, profily, tyče, trubky, hutní materiál | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300