Hodnoty EKG je dobré mít v pořádku

Hodnoty EKG
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 31.8.2019 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Víte, co znamená zkratka EKG? Tušíte, co si představit pod tímto pojmem, jehož hodnoty by měly být optimální u jakéhokoliv člověka? EKG je elektrokardiogram. Jinými slovy záznam časové změny elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou. Laicky řečeno, EKG vám, potažmo lékaři prozradí, zda vaše srdce funguje tak, jak má.

Právě toto vyšetření je prevencí před nežádoucím infarktem myokardu, ale zároveň ověřovacím procesem po něm samotném. Zjištění, zda srdce pracuje v těch správných hodnotách.

Čím se provádí měření EKG?

Jestliže vás čeká vyšetření podobného typu, možná se ptáte, jak je docíleno požadovaných hodnot? Jde o něco bolestivého a náročného? Ve všech případech vás můžeme uklidnit. EKG je bezbolestným procesem, o němž v podstatě ani nevíte. A to díky moderním technologiím a přístrojům.

Většina novodobých nemocnic a zdravotnických klinik už je vybavena profesionálními zařízeními sloužícími k měření EKG. Několik svorek připevněných k tělu na člověka dokáže prozradit více, než si umíte představit. Výsledky jsou následně zobrazovány na monitoru, popřípadě zpracovávány prostřednictvím vhodných softwarů. Lékař obsluhující EKG zařízení tak na první pohled vidí, co potřebuje. Současné ergonomické přístroje jsou navíc obohaceny o řídící počítač s tiskárnou. Takže vše v jednom.

Klidové i zátěžové EKG

Pokud se jednou octnete v pozici pacienta směřujícího na měření EKG, možná se vám hodí informace o tom, že současná medicína rozlišuje minimálně dvě taková měření. Jedním z nich je klidové měření EKG. Tím druhým je zátěžové EKG. To je naměřeno při fyzické zátěži člověka. Například na speciálním rotopedu nebo běžeckém pásu. Takové vyšetření je označováno, jako ergometrie a je zkoumána srdeční činnost v daném procesu.

Právě kvůli výše uvedenému je dobré, aby se hodnoty EKG udržovaly v pořádku, protože pak jste pravděpodobně zdraví. Minimálně co se srdce týče.

Témata: EKG, EKG měření, hodnoty EKG, Holter EKG, Výrobce EKG, Seiva | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300