Ergometr jako mocná zbraň lékařů

Ergometr
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 31.8.2019 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Každý si určitě všiml záběrů sportovců, jak před lékařem podstupují vytrvalostní testy na přístroji silně připomínajícím rotoped. Věděli jste ale o tom, že takový proces není jen výsadou atletů, ale také běžných lidí? Ano, jde o naprosto běžné vyšetření realizované i v klasické nemocnici, na něž se může dostavit kdokoliv z nás. A onen zmiňovaný rotoped? To je moderní ergometr.

Co je to ergometrie?

Ergometrie je procesem, při kterém dochází k vyšetření srdce člověka, a to právě při větší zátěži v podobě ergometru. Jedná se o neinvazivní vyšetřovací metodu schopnou poměrně snadno a rychle odhalit nejrůznější srdeční onemocnění. Nejčastěji je toto vyšetření realizováno na běžeckému pásu, popřípadě na ergometru připomínajícím rotoped.

Lékaři jsou prostřednictvím moderní ergometrie schopni odhalovat nejrůznější choroby. Velice často tento proces podstupují pacienti, kteří v nedávné době prodělali infarkt myokardu. S pomocí několikaminutového vyšetření se zkoumá únosnost srdeční zátěže.

Novodobé ergometry dokáží překvapit

Vývoj této zdravotnické techniky jde pochopitelně neustále kupředu, takže v dnešní době si pod pojmem ergometr můžete představit onen rotoped ve spojení s měřícím zařízením EKG. Zkratka prezentující elektrokardiogram. Taková zařízení už jsou všehoschopná.

Dokáží automaticky korigovat zátěž nezávisle na otáčkách, pyšní se stabilní konstrukcí, takže udrží člověka s váhou až 160 kg a mají elektricky nastavitelnou výšku sedadla. Tyto přístroje jsou zkrátka na úrovni a podléhají pokrokové době.

Pokud se chystáte na vyšetření zvané ergometrie, po přečtení tohoto článku už alespoň více, co vás čeká. Není to nic bolestivého, jen reálná zkouška zátěže lidského srdce, která je nejvíce vypovídajícím úkonem při hledání možných zdravotních problémů.

Témata: ergometr, Ergometrie, ergometr výrobce, seiva ergometr | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300