Výroba palet – vybírejte z více dodavatelů

Výroba palet
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 18.12.2023 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Pro novou firmu, která chce dobře zorganizovat dopravu svého zboží ke svým obchodníkům, může být problém sehnat nové palety. Budou kvalitní a za nízkou cenu? Přestože výroba palet podléhá přísným normám, které upravují mj. jak kvalitu dřeva, tak jeho vlhkost či použití spojovacího materiálu, výsledek nemusí být vždy stejný. Vždy je dobré vybrat z více nabídek a soustředit se na osvědčené výrobce. Některé firmy nabízejí nejen nové palety, ale i použité za nižší cenu, dále dokáží vyrobit atypické palety a také se postarají o likvidaci vyřazených palet.

Výroba paleta – norma má technické i kvalitativní požadavky

Jestliže má firma u své nabídky kolonku – výroba palet, jaké palety lze očekávat? Palety jsou různé. Základem je tzv. europaleta neboli paleta s označením EUR. Má rozměry 1200 x 800 milimetrů, je čtyřcestná, to znamená, že se dá nabírat vidlemi vysokozdvižných vozíků ze všech stran. Ale jen s tím se norma nespokojí. Stanovuje takové technické i kvalitativní požadavky, aby výroba palet byla napříč trhem stejně kvalitní. Výrobky se namátkově zkoušejí, zda odolají i nešetrnému zacházení. Většina palet se totiž využívá opakovaně, a je nutné zajistit, aby se po několikerém použití nerozpadla.

Firmy nabízejí také výrobu atypických palet

Obecně zahrnuje výroba palet jak europalety, tak i standardní palety. Oproti paletám se značkou EUR se standardní podložky vyrábějí podle české normy v deseti rozměrech, a jsou buď vratné, nebo nevratné. Jejich nosnost potom odpovídá i zvoleným rozměrům. Nejmenší paleta o rozměrech 600 x 800 milimetrů má nosnost 1000 kilogramů, kdežto největší o rozměrech 2400 x 1600 milimetrů má nosnost 2500 kilogramů. Firmy většinou nabízejí také výrobu atypických palet, které se využívají pro jednorázovou přepravu některého zboží a břemen. Například mají jen jednu podlahu a bez mezer, nebo i pevné boky, aby se břemeno nemohlo vysunout.

 

Témata: výroba palet, palety výroba, dřevěné palety prodej, dřevěné palety výroba

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300