Kachlová kamna jsou znovu v kurzu

Kachlová kamna
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 18.12.2023 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Při prohlídkách zámků je obdivujete a většinou vás zajímá, jak dlouho trvalo, než se rozehřála a začala vytápět místnosti. Ano, jsou to kachlová kamna. Je to až neuvěřitelné, ale znovu se dostala do kurzu. Lidé si je pořizují na chalupy, ale i do nových domů. Tzv. kachláky jsou něčím výjimečné. Vytvářejí totiž sálavé teplo neboli infračervené záření, které je pro člověka příjemné, nevíří prach, takže je oceňují i lidé s dýchacími potížemi. Na podobném principu vyhřívají místnosti i nejmodernější topidla – elektrické topné panely. Další výhodou sálavého tepla je lepší vysušování stěn ve starých bytech, což přispívá ke zdravějšímu prostředí.

Kachlová kamna využívají moderní systémy hoření

Moderní kachlová kamna si ponechala všechny výhody někdejších kamen, ale navíc je rozšířila o nové technologie spalování. Nová topidla totiž využívají tzv. sekundární hoření při omezeném přístupu kyslíku, kdy se navíc spalují plyny uvolňující se ze dřeva. Tím se dosahuje vysoké účinnosti spalování. Některé nejmodernější systémy, kachlová kamna s uzavřeným oběhem ohřátého vzduchu, dosahují účinnosti 85 až 90 procent. Protože sálavé teplo neohřívá vzduch, ale zejména předměty, ani při větrání teplo neuniká a tepelné ztráty jsou tak minimální. Kachláky se proto dobře uplatní v moderních pasivních domech, které jsou velmi dobře utěsněné.

Podle interiéru si vyberte vhodný styl kamen

Ale kachlová kamna mají další výhody. Designéři moderního bydlení dnes dbají na vzhled a estetickou pohodu. S kamny, u kterých je možné vybrat kachle z velké škály vzorů, se pracuje velmi dobře. Lze se snadno přizpůsobit starobylému i hypermodernímu interiéru. U rekonstruované staré chalupy lze vybrat selský nebo barokní styl, u moderní novostavby zase kamna obložená mramorem. Kachláky jsou i ekologickým topidlem, protože moderní systémy spalování snižují produkci škodlivých emisí na minimum. Jsou i pohodlná, protože u velkých kamen stačí přikládat jen dvakrát denně.

 

Témata: kachlová kamna, kamna, kachle na kamna, kachláky | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300