Bilstein CEE v Česku během tří let investuje třetinu miliardy korun

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 19.12.2016 | Průmysl, energetika

Králův Dvůr (Pressweb) - 18. 12. 2016: Poprvé ve své novodobé historii představila firma svůj rozvojový a byznys plán s výhledem na tři roky dopředu. Výrobce pásové oceli tak jenom do nové technologie plánuje investovat celkem až 378 milionů korun.

Už dříve zahájená revitalizace brownfieldu bude pokračovat další fází spočívající v totální rekonstrukci dosud nepoužívaných hal na sklad materiálu. „Povede to ke zlepšení bezpečnosti práce v podniku a především ke kvalitnějšímu skladování našich výrobků,“ vysvětluje Peter Uhrík, předseda představenstva Bilstein CEE. Modernizace si vyžádá investici ve výši 490 tisíc eur, tedy zhruba 13 milionů korun, následně do těchto hal proběhne vestavba regálových zakladačů.

„Dostali jsme zelenou od dozorčí rady na realizaci dvou strategických rozvojových projektů,“ říká Peter Uhrík. Jedním z nich je pořízení nové balicí linky. O výběru dodavatele bude rozhodnuto v polovině příštího roku, její dodací doba je zhruba devět měsíců a v provozu by měla být v létě 2018. Náklady na její pořízení představují zhruba 3,5 milionů eur (tedy 94,5 milionů v korunách).

Druhý projekt si vyžádá investici přibližně okolo 8 až 10 milionů eur (216 až 270 milionů korun). „Bude to znamenat převrat!“ slibuje šéf firmy. „Po dlouhé době se v Česku postaví nové válcovací kvarto na válcování ocelových pásů za studena,“ upřesňuje. Stávající válcovací kvarto z 80. let už nesplňuje technologické požadavky, které dnešní zákazníci očekávají. „Chceme dosáhnout většího záběru na trhu, být schopní nabízet nejenom kvalitnější povrchy, ale i nové produkty a to hlavně pro automobilový průmysl. Vidíme poptávku po ‚větších tloušťkách‘,“ zdůvodňuje Peter Uhrík přínos investice.

„Poprvé ve firmě plánujeme s výhledem na tři roky dopředu,“ raduje se šéf firmy. „Když jsme ji přebírali, byla ve stavu, že jsme téměř nevěděli, jestli továrna, kde se historie válcování za studena datuje od roku 1938, vůbec přežije,“ vzpomíná.

Obchodní plán na příští rok počítá se zhruba stejnými výkony jako letos, tedy tržbami okolo 800 milionů. „Letos jsme z nejužšího místa ve výrobě, ze žíhacích pecí, dostali maximální výkon,“ dodává Peter Uhrík. V červnu dozorčí rada schválila pořízení dalších tří pecí s výhledem na rozšíření kapacity až na celkových dvanáct žíhacích pecí. Na jejich výstavbě se usilovně pracuje, firma plánuje jejich zprovoznění v červnu 2017.

::

BILSTEIN CEE a.s. je tradiční český výrobce pásové oceli válcované za studena, jejíž výroba v Králově Dvoře začala v roce 1938. Firma produkuje zhruba 50 tisíc tun pásů ročně s cílem zvýšit výrobu na 80 tisíc tun. Zaměstnává 165 lidí a je součástí německé BILSTEIN GROUP. Skupina má zhruba třetinový podíl na celoevropském trhu, který představuje asi 2,2 milionů tun oceli.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024