Výběr správné postele

Ruf Betten
Zadavatel: Dormio.cz | 19.12.2013 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Výběr postele není jednoduchá zálěžitost, ať už je pro nás dospělé či děti, ale určitě to není věc, nad kterou je třeba lámat si hlavu. Existuje spoustu návodů a odborníků, kteří nám ochotně poradí s výběrem. Celkový dojem a užitek je stejně jen a jen na Vás. Pokud jdeme postel kupovat, většinou již máme představu o tom, jak by měla vypadat. Jaký by měla mít rošt, pohodlnou matraci, zda bude patrová a aby se nám hodila do celkového interiéru ložnice. Ženy už mají promyšleno, která světla na noční stolky budou ideální nebo který koberec bude ladit.

Ta správná postel by měla být hlavně zdravotně nezávadná. Uveďme si několik bodů, kterými je dobré se při koupi tohoto nábytku řídit. Správná výška je jeden z nejdůležitějších bodů. Odborníci radí pro starší lidi výšku alespoň 60 cm od podlahy, pro pohodlné vstávání však stačí 40 – 50 cm, ale určitě by neměla klesnout výška postele pod 25 cm. Toto je hranice, která není ani doporučena pro spánek na každý den. 

Dalším neméně důležitým bodem je matrace. Výběr v dnešní době je velmi široký a přijde si na své asi každý. Nejlépší je radit se přímo s odborníky, svěřit se pokud máte problémy se zády a klidně matraci na prodejně vyzkoušet. Při koupi třeba konkrétně manželské postele by každý měl mít svou matraci i rošt. Bude to tak pro oba partnery pohodlnější a každý má případně jiné potíže se zády a potřebuje jiné nastavení tvrdosti a polohovatelnosti celé postele.

Hitem mezi matracemi dnešní doby je matrace, která se vyrábí z viscoelastické polyuretanové pěny, někdy také nazývané jako matrace z líné pěny. Tvrdost těchto matrací se mění v závislosti na tlaku a teplotě těla. Tato matrace se prostě a jednoduše přizpůsobí Vám! V dnešní době určitě užitečná a velmi komfortní záležitost. Málo-kteří designéři a návrháři nábytku opravdu myslí na luxus a velké pohodlí spotřebitele, ale konkrétně tento výrobek z tak perfektní pěny tím důkazem je. Toto je matrace, které na Vás opravdu bude záležet. Vnímá teplotu těla a jeho hmotnost a krásně se přizpůsobí. Během spánku na této matraci je svalstvo naprosto uvolněné, díky čemu dochází k celkové relaxaci organismu. A postel bude Vaším nejoblíběnějším nábytkem v celém bytě. Ale je tu samozřejmě možnost, že Vám bude vyhovovat i matrace pružinová.

Důležitá je i délka lehací plochy a šířka, měla by odpovídat tomu, jak nejraději spíte, tedy konkrétně kolik potřebujete prostoru, když se vrtíte a převalujete. Délka v praxi: k výšce uživatele připočíst 150 mm a výsledek zaokrouhlit nahoru – standardně se délky lůžek vyrábí s rozlišením 10 cm. Šířka lehací plochy: Tento rozměr určuje potřebná plocha pro různé pohyby při spaní. Za standard lze považovat šířku 800 mm – 900 mm. Užší rozměry jsou možné tehdy, je-li lehací plocha vymezena postranicemi, nebo jinak ohraničena. U dvojlůžka se potřebná šířka pro jednu osobu zdvojnásobí. Čím širší plocha pro Váš spánek, tím budete odpočinutější. I kvalitní větrání Vaší postele je věc, kterou by jste neměli opomenout při výběru a to zda postel bude ze dřeva nebo jiného materiálu, zda bude mít úložný prostor nebo bude stát na masivním základu a jaké prostěradlo na ni zvolíte necháme už na Vás. 

Témata: postel, spánek, matrace, ložnice | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Dormio.cz

V Oblouku 800
252 43 Praha - Průhonice
Dormio.cz - OD MoDo Průhonice
V Oblouku 800
252 43 Praha - Průhonice
Česká republika
modo@dormio.cz
Fax: +420 267 900 834
Tel: +420 267 900 834