Kachlová kamna jako hlavní či doplňkový zdroj tepla

Kachlová kamna
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.1.2017 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb) - Jak postupovat, když si chcete pořídit kachlová kamna. Už předtím jste zamítli krb a sporák, vaše rozhodnutí jsou kachlová kamna. Je to proto, že na kamnech nepotřebujete vařit a z otevřeného krbu máte obavu. Jste příznivci přirozeného tepla, které se šíří sáláním, ale otevřený oheň nepreferujte. Kachlová kamna mohou být doplňkovým nebo hlavním zdrojem tepla. Ale důležitá je také dekorační funkce. Tento typ kamen působí v interiéru velmi pěkně a vaše obydlí hned dostane jiný náboj. Pokud chcete, aby byla hlavním zdrojem tepla, musíte si uvědomit, že 1 kW stačí na vytopení asi 20 krychlových metrů prostoru.

Kachlová kamna? Důležitý je výkon odpovídající vytápěnému prostoru

Právě volba vhodného zdroje tepla i jeho výkon bude pro váš výběr určující. Pokud chcete mít kachlová kamna v chalupě, budou asi vaším hlavním zdrojem. Tam bude pro vás nejdůležitější teplo v hlavní místnosti, v kuchyni, ale není důležité maximálně vytápět i další prostory. Jiný požadavek je například na rodinný dům. V něm budou kachlová kamna spíše doplňkovým zdrojem tepla a atraktivní dekorací. Když si vyberete kachlová kamna s nižším výkonem, než potřebujete, kamna budete přetápět, což by mohlo vést k poškození topidla a zkrácení jeho životnosti.

Špatný výběr kamen může zkrátit jejich životnost

Kachlová kamna s vyšším výkonem než potřebujete, se roztopí na nižší teplotu a spalování bude nedostatečné. Málo efektivním hořením se bude zanášet komín a budete je muset dávat častěji čistit. Proto si vyberte kachlová kamna, která budou odpovídat prostoru, jenž chcete vytápět. Dnešní kachlová kamna jsou zajímavá tím, že se snaží co nejvíce připodobnit tradičním vzorům, to znamená, že je tam i prostor pro uložení polen. Kachlová kamna mají různá řešení komínu, různě barevné kachle nebo na plášti více litiny. Přemýšlejte i o tom, do jakého interiéru nebo k jakému nábytku si chcete kachlová kamna pořídit. Sladění barev i stylu je důležité.

 

Témata: kachlová kamna, paletová kamna, kamna, krby, kachlová kamna levně | Region: Zlínský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300