EKG přístroje? Pro ambulanci nebo záchranáře?

EKG přístroje pro ambulanci nebo záchranáře
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.1.2017 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Čím by se měl řídit lékař či záchranáři, pokud si pořizují EKG přístroje? Aktivita srdce se měří už sto let, ale v poslední době se EKG přístroje výrazně zlepšily a nabízejí různé možnosti ovládání i řadu funkcí. Jaké ekg je vhodné pro praktického lékaře či specializovanou ambulanci? Záleží na tom, jaké vyšetření ekg bude dominantní. Půjde o klidové ekg nebo zátěžové, je nutné záznamy archivovat a vytvářet zvláštní databázi? Nebo budou EKG přístroje využívat záchranářské týmy a hlavním požadavkem tak bude jednoduchost a rychlost?

EKG přístroje mohou mít řadu užitečných funkcí

Pro měření klidového ekg v ordinaci praktického lékaře budou stačit běžné EKG přístroje, u nichž nebude nutné mít například funkci pro tisk různých formátů či možnost vytvářet rozsáhlou databázi. Takové EKG přístroje se hodí spíše pro specializovanou ambulanci a kliniky. Jde většinou o EKG přístroje na pojízdném vozíku s velkou alfanumerickou klávesnicí nebo dotykovou barevnou obrazovkou. Disponují pamětí až pro 500 000 záznamů, dále komunikují s dalšími ambulantními programy. Ale co měření ekg v běžné ordinaci? Většinou stačí mít přenosný přístroj s termotiskem na skládaný papír. Pro lepší tisk je možné připojit běžnou PC tiskárnu.

Klidové ekg nebo kontinuální měření srdeční činnosti

Pro každého lékaře je důležitý velký displej a program, který dokáže křivku srdeční činnosti podrobně interpretovat. Při občasném použití ekg přístroje stačí mít funkci na připojení k PC. To umožní i případné ukládaní záznamů z měření.EKG přístroje však nemusí měřit jen jednorázový klidový stav srdeční činnosti. Dokáží sledovat činnost srdce i po několik dní. Jsou to tzv. holtery, které měří srdeční činnost kontinuálně. Jde o malý přístroj, který má pacient neustále u sebe. Změřené křivky ekg pak lékař vyhodnotí. Dají se tím odhalit některé skryté srdeční vady. 

 

Témata: EKG, Klidové EKG, měření EKG, přístroje EKG | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300