Návrhy pravidel produktových kategorií pro surové dřevo a buničinu/papír ve veřejném připomínkovém řízení

Zadavatel: Marketwired, LP. | 19.1.2016 | Zemědělství, ekologie

EMERYVILLE, KALIFORNIE – (Marketwired / Pressweb – 15. ledna 2016) – Návrhy modulů pravidel produktových kategorií (v angl. Product Category Rule, tj. PCR) vztahujících se na surové dřevo a buničinu/papír jsou nyní k dispozici v rámci veřejného připomínkového řízení. Moduly byly představeny v září 2015 a jedná se o první moduly pravidel produktových kategorií vztahujících se na surové dřevo a buničinu/papír, které umožní vytvořit posouzení životního cyklu (v angl. Life Cycle Assessment, tj. LCA) a ekologická prohlášení o výrobku (v angl. Environmental Product Declaration, tj. EPD) zahrnující komplexní soubor kategorií ekologických a zdravotních dopadů. Společnost SCS Global Services (SCS) je operátorem programu vývoje pravidel produktových kategorií, který organizuje sdružení Environmental Paper Network North America (EPN).

„Jsme velice rádi, že můžeme návrhy těchto dokumentů zaslat k veřejnému připomínkování a zpětnou vazbu velice uvítáme,“ uvedl Joshua Martin, ředitel sdružení EPN-North America. „Tento proces zajistí, aby moduly pravidel produktových kategorií zohledňovaly názory různých zainteresovaných stran a zahrnovaly v co největší míře metodologii LCA, díky čemuž budou pro manažery a spotřebitele v oblasti udržitelnosti při rozhodování efektivní zdrojem.“

„Jsme nadšeni, že jsme se dostali do této fáze procesu a těšíme se na konstruktivní zpětnou vazbu, kterou ohledně návrhů modulů pravidel produktových kategorií obdržíme,“ uvedl Tobias Schultz ze společnosti SCS, předseda pracovní skupiny PCR. „Tato nová pravidla produktových kategorií nastaví novou normu LCA nejen v oboru zpracování dřeva a výroby papíru, ale i v jiných oborech.“

Účastníky pracovní skupiny PCR sestávající ze členů průmyslu, akademické obce a ekologických skupin jsou (v abecedním pořadí dle příjmení):

 • Richard Condit, Smithsonian Tropical Research Institute
 • James Ford, Climate for Ideas
 • Jason Grant, Sierra Club
 • Laura Hickey, National Wildlife Federation
 • Susan Kinsella, Conservatree
 • Jeff Mendelsohn, New Leaf Papers
 • Henry Sauvagnat, Chempap Inc.
 • Tobias Schultz, SCS Global Services (předseda)
 • Yalmaz Siddiqui, Office Depot
 • Robert Vos, University of Southern California
 • Ann Whalen, Appleton Coated Papers

Chcete-li se dozvědět více, můžete zde zhlédnout nahrávku webináře.

Lhůta pro veřejné připomínkové řízení trvá do 31. ledna. Chcete-li návrhy dokumentů připomínkovat, navštivte prosím tento web, kde naleznete pokyny.

O sdružení Environmental Paper Network North America
Sdružení EPN, založené v roce 2002, je síť organizací, jejichž cílem je podporovat a motivovat spotřebitele, společnosti, organizace a vlády k ochraně lesů, klimatu, vzduchu, vody a komunit prostřednictvím udržitelnější výroby a spotřeby buničiny a papíru. Členské organizace EPN spolupracují na transformační změně v průmyslu buničiny a papíru v souladu s klíčovým dokumentem Global Paper Vision a jeho sedmi oblastmi priorit. Informace naleznete na adrese www.environmentalpaper.org.

O společnosti SCS Global Services
Společnost SCS Global Services po více než tři desetiletí zaujímá globálně přední postavení v oboru externí certifikace, provádění auditů, testování a vývoje norem v oblasti ekologie a udržitelnosti. Její programy zahrnují různé obory, oceňují úspěchy dosažené v oblasti ekologických staveb, výroby, potravinářství a zemědělství, lesnictví atd. SCS je obecně prospěšná společnost, což odráží její závazek přinášet významné pozitivní změny do společnosti a životního prostředí.

 

Kontaktní údaje

Kontakt pro média
Janelle Agius
Koordinátorka pro marketing
jagius@scsglobalservices.com
510.452.6827

Region: Svět

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Marketwired, LP.

13818 SW 152nd Street, # 374
33177 Miami, Florida
Kontaktní osoba: Marketwired Client Services
cs@marketwired.com
About MarketwiredMarketwired advances the way the world communicates. Serving more than 11,000 clients worldwide through 20 offices on four continents, Marketwired is a dominant distributor of company news releases and other communications. Marketwired electronically delivers global news and... vice ›
Marketwired
13818 SW 152nd Street, # 374
33177 Miami, Florida
Spojené státy
cs@marketwired.com