TÜV SÜD Czech posiluje tým expertů pro udělení Zlaté pivní pečetě

Zadavatel: TÜV SÜD Czech | 19.1.2014 | Potraviny, tabák

Praha (Pressweb) - 14. ledna 2014: Společnost TÜV SÜD Czech se stala již tradičně partnerem Reprezentačních slavností piva a minerálních vod v Táboře, kde se 10.-15.února 2014 koná jejich 24. ročník. O prestižní Zlatou pivní pečeť se letos bude ucházet přes sedm set vzorků piva.

Z hlediska účasti pivovarů v odborné degustační soutěži jsou Slavnosti piva v Táboře nejprestižnější akcí svého druhu v České republice. Počet zájemců o účast v prestižní soutěži o Zlatou pivní pečeť dále roste. O tento titul se letos bude ucházet nejméně 119 pivovarů z ČR i ze zahraničí. Své výrobky přihlašují do dvaceti čtyř kategorií. Vítězové jednotlivých kategorií získají kromě titulu také právo užívat příslušné označení na etiketách a k propagačním účelům. Celkový vítěz získá ocenění v závěrečné, pětadvacáté degustační soutěži letošního ročníku Extra Zlatá pivní pečeť.

Odborné degustace jsou přísně anonymní. Oficiální garance výsledků světově renomovanými odbornými autoritami, mezi něž patří TÜV SÜD, dlouhodobě dodává soutěži nadstandardní míru respektu, objektivity a důvěryhodnosti.

„Naším úkolem je dohlížet na průběh degustační soutěže a poskytovat tak z pozice nezávislé třetí strany garanci objektivity a platnosti dosažených výsledků. Nezávislé inspekce bezpečnosti potravin a ověřování kvality v potravinářství jsou naším denním chlebem a tak jsme rádi, že svým know-how a zkušenostmi můžeme přispět k prestiži a hodnověrnosti soutěže.“ vysvětluje Milan Kroutil, Manager pro oblast Food & Agriculture společnosti TÜV SÜD Czech.

„Našemu dohledu podléhá celý proces degustace od losování náhodného pořadí vzorků po konečnou kontrolu zpracování získaných výsledků včetně průběžné kontroly teploty předkládaných vzorků, která se má pohybovat mezi 6 a 10 °C. Celkové transparentnosti soutěže napomáhá také zveřejňování celkových výsledků spolu s dílčími výsledky každého kola hodnocení vždy po ukončení degustace konkrétní soutěžní kategorie piv a každý degustátor má mimo jiné možnost zpětně ověřovat hodnocení své i kolegů,“ popisuje roli nezávislého dohledu Kroutil.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen vítězům odborných degustačních soutěží proběhne v sobotu 15. února 2014 v 18 hodin v kongresovém sále Hotelu Palcát.

Více informací k 24. ročníku Slavností piva získáte na stránkách: http://www.slavnostipivatabor.cz/

Témata: pivo, pivovary | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

TÜV SÜD Czech

Novodvorská 994/138
142 21 Praha 4
Kontaktní osoba: Štefánia Recskyová
PR & Marketing Manager
stefania.recskyova@tuv-sud.cz
+ 420 239 046 807
Obrázek uživatele TÜV SÜD
Jsme vedoucí společností v oblastech inspekce, certifikace a testování systému, procesů, výrobků a služeb. Rozsah našich aktivit zahrnuje také konzultační, schvalovací, expertní činnosti a vzdělávání ve všech odvětvích průmyslu a služeb.
TÜV SÜD Czech s.r.o.
Novodvorská 994/138
142 21 Praha 4
Česká republika
info@tuv-sud.cz
Tel: +420 239 046 800