Víte, jak se vyrábí novoroční přání?

Vánoční blahopřání a novoročenky
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.11.2015 | Služby

Praha (pressweb) - Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se vlastně vyrábí novoroční přání? Jak probíhá samotná výroba, tisk apod.? Co se vlastně skrývá pod pojmem termografie, slepotisk či horská ražba? Není nic jednoduššího, než nahlédnou pod pokličku společnosti Pamas Bohemia Uherský Brod s. r. o., která se zabývá nejen výrobou novoročních přání, ale také tiskem svatebních oznámení, jmenovek apod. Na trhu jsou již pěknou řádku let, mají mnoho zkušeností a výrobky od nich jsou prostě bezkonkurenční. A navíc za skvělou cenu!

Velice zajímavou metodou tisku na novoroční přání i vánoční pozdravy je termografie. K ní je totiž potřebná raznice s určitým motivem nebo textem, který se natiskne barvou na zvolený papír. Téměř okamžitě, dokud je barva na papíře ještě mokrá, jde přání do dalšího stroje, kde je pokryto speciálním práškem. Ten se přichytí na mokrá místa a zbytek se odstraní. Na závěr se tento prášek zahřívá na neuvěřitelnou teplotu – 500 °C! Právě díky tomu prášek nakonec nabobtná a vytvoří plastickou strukturu.

Neméně oblíbenou technologií na novoročenky a přání je horká ražba. Jedná se o styl, při kterém se za teploty 130 °C používají speciální raznice. S pomocí vysokého tlaku se pak nanáší razící fólie na papír. Pokud jste někdy přemýšleli, jak to, že ta zlatá barva je na vánočním přání tak dokonalá, když ji tiskárna takto nikdy nevytiskne, je to výsledkem právě horké ražby. Dokonalé zlaté zkrátka s digitálními tiskárnami či ofsetem nedosáhnete.

„Naši zákazníci si u nás poměrně často objednávají také novoroční přání tvořená slepotiskem. Za použití raznic se při vysokém tlaku vytváří na papíře struktura. Na papír se nanese motiv z raznic. Získává se tím plasticita a lom světla na plochách dodává výrobku neobvyklý efekt novoročenky,“ vysvětluje sám majitel společnosti Pamas Bohemia a dodává, „dále se u nás používá také reliéfní ražba, digitální tisk, výsek i digitální výsek.“ 

Témata: novoročenky, novoroční přání, PF, vánoční blahopřání | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300