Ultrazvuky patří k šetrným diagnostickým metodám

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.10.2017 | Zdraví

Praha (Pressweb) - K velmi šetrným a neinvazivním lékařským vyšetřením patří ultrazvuky. Dosud nebyl zjištěn žádný jejich negativní vliv, proto se ultrazvukové vyšetření používá i u těhotných žen. Jde o využití odrazů vlnění při přechodu ultrazvuku přes různé měkké tkáně. Ultrazvuky neboli vysokofrekvenční kmity procházejí tkání a reagují na hustotu molekul. Část vlnění se odrazí, část projde dále. Přijímač, který tyto odrazy přijímá, vytváří s různou přesností obraz tkání. Zkušený lékař dokáže z obrazu vyčíst chorobné změny orgánů a stanovit léčbu.

Ultrazvuky se využívají v mnoho medicínských oborech

Ultrazvuky se dnes využívají téměř ve všech oborech medicíny. Kromě těhotných žen a plodu se touto metodou vyšetřují břišní orgány, tedy žaludek, slinivka, slezina, játra, žlučník, ledviny a močové ústrojí. Ultrazvuky umožňují vyšetření srdce, zejména sílu srdeční stěny, průměr aorty a pohyb jednotlivých srdečních dílů. Využití vysokofrekvenčních kmitů se používá také při vyšetření prostaty při podezření na její zvětšení či nádory. Pro pacienta nepředstavuje toto vyšetření žádné zatížení. Lékař na místo, kde bude sondou snímat zvukové odrazy, nanese speciální gel, pak přiloží sondu a pomalým pohybem s ní pohybuje po povrchu těla.

Ultrazvuk Philips patří ke špičkovým přístrojům

Špičkovým přístrojem pro tuto metodu vyšetření je ultrazvuk Philips. Je o diagnostický přístroj umístěný na vozíku. Díky kvalitnímu rozlišení získaných zvukových odrazů dokáže vytvořit velmi přesný obraz vyšetřovaného orgánu. Má 15palcový LCD monitor s vysokým rozlišením, který poskytuje 2D obraz a při použití speciální matrixové sondy také 3D zobrazení. Ultrazvuk Philips se používá také ke zjišťování rizik mozkových příhod. Značka Philips pro ultrazvuky je zárukou vysoké kvality, kterou například v nabídce firmy Seiva dokumentují přístroje Philips EPIQ 5/7, Philips Affinity 50/70 či Philips CX50 XMATRIX.  

 

Témata: Ultrazvuk, ultrazvuky, Ultrazvuk Philips, Seiva | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300