Peletová kamna – to je ekologické topení

Peletová kamna
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 19.10.2017 | Služby

Praha (Pressweb) - Topení plynem nebo elektřinou? Při ročním vyúčtování poznáte, že je velmi drahé a budete hledat nějaké levnější varianty. Opravdu dobrou variantou jsou peletová kamna. Vycházejí z principu topidel na tuhá paliva, ale místo uhlí vsadily na biomasu, což je obnovitelný zdroj. V těchto kamnech se topí peletami, což je slisovaná dřevěná hmota bez lepidel. Jako zdroj slouží dřevěné piliny, hobliny a další dřevěný odpad vzniklý při zpracování dřeva. Pelety jsou válečky či útvary jiného tvaru, stlačené do vysoké hustoty. Díky tomu nemusí byt spojeny žádným umělým pojivem. Obsahují jen minimum vody.

Peletová kamna se snadno obsluhují

Peletová kamna představují moderní způsob vytápění nejen díky použití ekologického paliva, ale i díky automatizaci. Obsluha těchto kamen je velmi jednoduchá. Pelety se nasypou do zásobníku a z něj se automatiky přemísťují do topeniště. Peletová kamna jdou velmi snadno regulovat, takže nehrozí přetopení místnosti a tím i zbytečný výdej tepelné energie. Některé modely jsou vybaveny dávkovačem pelet, takže není nutné ani přikládat, jen jednou za čas doplnit zásobník. Peletová kamna většinou slouží jako lokální topidlo, které může být i v interiéru. Víte přece, že pohled na plápolající oheň přes skleněná dvířka dodá místnosti neopakovatelnou atmosféru.

Peletová kamna s výměníkem vytopí celý dům

Existují i peletová kamna s výměníkem, díky němuž můžete vytápět celý dům. Výměník s vodou se napojí na otopný systém s radiátory a prostřednictvím teplé vody se tepelná energie rozvádí do všech místností. Budete překvapeni, jak pelety snadno nahradí dřevěná polena nebo uhlí. O plynu ani elektřině nemluvě, protože jejich cena je pořád příliš vysoká. Pelety jsou dnes dostupné, protože je vyrábí stále více firem. Dá se tak snadno zpracovat dřevěný odpad, který by jinak vyvezly na skládku. Peletová kamna s výměníkem jsou ideální alternativou nejen do chalup, ale i do nových domů. 

 

Témata: peletová kamna, peletová kamna s výměníkem, Peletová kamna bez výměníku, kamna levně | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300