Holter EKG odhalí i skryté srdeční vady

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 18.7.2019 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Klidové EKG, což je vyšetření frekvence srdeční činnosti v klidovém stavu pacienta, nemusí vždy odhalit nějaké potíže se srdcem. Lékař může zvolit zátěžové EKG, při němž je pacient podroben fyzické zátěži. Srdce se více namáhá, protože svaly potřebují více kyslíku. Při tomto vyšetření se mohou ukázat některé vady srdečního svalu. Dalším typem vyšetření je holter EKG. Jde o kontinuální měření srdeční frekvence během 24 hodin, případně i několika dní. Pokud pacient trpí nějakými srdečními potížemi, toto vyšetření je spolehlivě prokáže.

Holter EKG je šetrná vyšetřovací metoda

Holter EKG je malá lehká krabička s elektrickými svody, které si pacient připne na tělo. Zařízení se automaticky spustí při nasazení, pacient nosí krabičku připevněnou k opasku, nebo zavěšenou na krku. Může s holterem provádět běžnou činnost, chodit do práce, věnovat se sportu, odkládá ho jen při sprchování. Holter EKG dokáže odhalit například atriální fibrilaci, což je nejběžnější nepravidelný srdeční rytmus. Příčinou je přerušení elektrického signálu do srdce, chaotická změna rytmu horní komory, která se nedokáže efektivně smrštit, aby vytlačila všechnu krev do dolní komory. V uvízlé krvi se může utvořit krevní sraženina, která putuje do mozku a může způsobit cévní mozkovou příhodu.

Nenápadná atriální arytmie může způsobit mrtvici

Právě atriální fibrilace je původcem 20 procent mozkových příhod. Holter EKG je ideální vyšetřovací metoda, která toto srdeční onemocnění dokáže odhalit. Dá se samozřejmě léčit a tím podstatně snížit riziko mrtvice. Vhodné léky mohou upravit srdeční rytmus tak, že po několika měsících arytmie zmizí a srdce funguje zase správně. Na trhu je více holterů. Například Holter EKG CardioTrak z produkce firmy Seiva detekuje atriální fibrilaci automaticky. To šetří čas lékaři, který prochází záznam srdeční činnosti.

Témata: Holter, Holter EKG, výrobce holter, EKG, měření EKG | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300