EKG odhalí i drobné srdeční změny

EKG
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 18.6.2019 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Nejčastější příčinou úmrtí jsou v Česku nemoci srdce a cév. Velmi častá je ischemická choroba srdeční. Vzniká tak, že se posupně zužují srdeční tepny vlivem ukládání cholesterolu, tuku a vápníku. Tepenná stěna se stává křehčí, srdce musí vynakládat větší námahu, aby protlačilo zúženým profilem dostatek krve. Usazeniny se mohou uvolnit a ucpat cévní systém v některých místech. Pokud se tak stane ve věnčitých tepnách, dochází k infarktu myokardu. Tuto chorobu odhalí vyšetření EKG buď v klidovém stavu pacienta, nebo při zátěži. Pacient při měření srdeční frekvence například šlape na rotopedu nebo na běhacím pásu.

Měření EKG má více než stoletou tradici

Vyšetření srdce pomocí EKG už má více než stoletou tradici. První přístroj sestrojil nizozemský lékař Willem Eithoven. Od té doby se měření EKG zdokonalilo a špičkové přístroje disponují přehledným barevným displejem a programy, které změny v srdeční frekvenci přesně interpretují. Dá se jimi odhalit nejen ischemická choroba srdeční, ale i prodělaný infarkt, angina pectoris, srdeční arytmie, různá zánětlivá onemocnění srdce i vrozené vady. Právě u dětí je důležité odhalit srdeční vadu co nejdříve. Problémy se srdcem se projevují tak, že se dítě často zadýchává a nezvládá takovou fyzickou zátěž jako jeho vrstevníci.

Známý výrobce EKG přístrojů je společnost Seiva

Známý český výrobce EKG přístrojů je společnost Seiva. Vyrábí přístroje pro měření srdce v klidu, při zátěži i pro kontinuální měření. Například pro zátěžové měření srdeční frekvence existují přístroje – ergometry, což jsou většinou upravené rotopedy nebo běhací pásy. Například přístroj Ergoline Ergoselect 1000L je sklopný bicyklový stůl, který automaticky řídí zvyšování zátěže. Měří nejen srdeční aktivitu, ale krevní tlak, lze na něm vyšetřit i pacienty vážící až 160 kilogramů. Naproti tomu přístroj SEIVA CardioVisin určený pro klidové EKG je malý, lehký přenosný přístroj, který se vejde do ruky a křivku lze interpretovat přímo na displeji.

 

Témata: EKG, Výrobce EKG, dodavatel EKG, servis EKG, Seiva, Klidové EKG, zátěžové EKG | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300