Ploty jsou vertikální ohraničení pozemků

Ploty
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 18.6.2019 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Dejte si už do pořádku okolí svého domku! Stavba je pěkná, trávník už vám také roste, ale stále vám něco chybí? Přece oplocení. Vertikální ohraničení pozemků s rodinnými domy je pro náš region typické, zapomeňte na USA. Kromě toho ploty umožní vnímat váš pozemek se stavbou jako něco ukončeného. Do té doby nemáte hotovo a tak vás vaši sousedé budou vnímat. To je ten, který pořád staví. Postavte si bránu či vrata, sloupky s pletivem či jinou výplní a už jste zapustili ve čtvrti kořeny. Jakmile svůj pozemek uzavřete, jste součástí komunity.

Oplocení zvyšuje bezpečnost a chrání majetek

Ploty zvyšují vaši bezpečnost, dávají jasný signál o vašem vlastnictví a určují hranici, která část je veřejná a která soukromá. Určitě jste někde viděli zchátralé stavení se starým plaňkovým plotem. Sotva stojí, ale pořád odděluje soukromý pozemek od veřejného prostranství. Dal by se jistě bez problémů zdolat, ale stále určuje hranici pozemku a stojí tu jako překážka. Kdyby tam žádné oplocení nebylo, vandalové by na pozemek určitě vnikli, jen aby se podívali, proč tam nikdo nebydlí. Už by pro ně žádné soukromí neexistovalo. Stavba, která ohraničuje pozemek, byť je chatrná, má symbolický význam pro rozlišení na soukromé a veřejné.

Nejběžnější plot je kovový s pletivem

Ploty jsou různého druhu. Nejméně vydrží dřevěné, velmi stabilní s dlouhou životností jsou kovové nebo zděné. Oblíbené jsou kovové sloupky, které se upevní do betonu, a mezi nimi se napne kovové pletivo.  To může být pletené, svařované, pozinkované či potažené plastem, tzv. poplastované. Pro ohraničení výběhů s domácím zvířectvem se používá pletivo se slabším drátem, tzv. králičí, voliérové či chovatelské. Pro ochranu lesních školek před zvěří je vhodné lesnické pletivo s velkými oky. Pro krátkodobé akce je určen mobilní plot, který se sestavuje ze samostatných plotových dílců.   

 

Témata: ploty, oplocení, plotové dílce, pletivo, montáž plotů, mobilní oplocení | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300