Firmy chtějí dvakrát více řemeslníků než loni

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 18.5.2016 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 18. 5. 2016: Dlouhodobé zanedbávání vzdělávání v řemeslných oborech přináší první ovoce. Lidé s výučním listem jsou na trhu nedostatkovým zbožím.

„Zatímco letos hledáme v průměru deset procent zaměstnanců v dělnických profesích, loni to bylo maximálně pět procent. Poptávka po řemeslnících letos navíc každý měsíc roste,“ potvrzuje František Boudný, obchodní ředitel personální agentury PŘEDVÝBĚR.CZ.

Za jediný rok tak poptávka po řemeslných profesích vzrostla dvojnásobně. Oproti roku 2011 dokonce pětinásobně. „Tehdy tvořily dělnické profese stěží dvě procenta naší práce,“ potvrzuje František Boudný.

„Rostoucí poptávka znamená i slušné platové podmínky, které firmy nabízejí,“ dodává šéf agentury. U výrobních pozic tak řemeslník může do roka počítat s 10-20% růstem mzdy, u programátorských pozic dokonce až o třetinu.

Největší zájem je nyní o řidiče skupiny C ve vnitrostátní i mezinárodní dopravě, o výrobní dělníky, o CNC operátory počítačově řízených strojů, o automechaniky, elektromechaniky, prodavače, šičky, kuchaře a číšníky, skladníky a montéry.

V některých oborech pomalu začíná platit, že řemeslník si vydělá pomalu víc, než manažer. „Platí to například v gastronomii a hotelnictví, kde jsou platy stále na velmi nízké úrovni,“ dává příklad František Boudný.

::

PŘEDVÝBĚR.CZ je česká personální agentura, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 100 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 29 zaměstnanců.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024