Ergometry umožňují dávkování zátěže

Kvalitní ergometry
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 18.4.2016 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Při měření zátěžové EKG se využívají ergometry. Jsou to rotopedy vybavené programem na nastavení a měření zátěže. Ergometry využívají také sportovci, kteří potřebují vědět, jak velká je zátěž, aby si mohli sami rozvrhnout zatížení při tréninku. Trénink na těchto přístrojích totiž příznivě posiluje kardiovaskulární systém, pomáhá zvyšovat kapacitu plic a vede k rovnoměrnému spalování tuků. Ergometry najdete v rehabilitačních centrech, kde je nutné sledovat zvyšování zátěže při rehabilitační léčbě.

Ergometry využívají profesionální sportovci

Ergometry mají různá vybavení. Ergometry pro cyklisty dokáží téměř přesně simulovat jízdu na kole včetně střídání převodů. Špičkové ergometry využívají profesionální sportovci. Díky software jim umožňují nastavit reálné zatížení, které zažijí při skutečných závodech. Současně však tyto ergometry měří jejich tepovou frekvenci i srdeční činnost pomocí hrudních pásů. Přesnost měření odpovídá standardnímu měření EKG. Při tréninku na ergometru mají sportovci přehled o svých tělesných údajích a dávkování zátěže. Přístroje jsou také naprosto bezpečné, protože sportovec může okamžitě přestat, pokud se objeví informace o překročení fyzického limitu.

Více ergometrů je napojeno na centrální počítač

Ergometry pro rehabilitační péči mohou být různě polohovatelné, takže pacient se cítí při cvičení přirozeně. Ve velkých střediscích lze připojit ergometry k centrálnímu počítačovému pracovišti, které řídí lékař nebo rehabilitační sestra. Mohou zvolit různé programy zátěže pro jednotlivé pacienty, případně nastavit individuální tréninkový program. Většinou jsou tyto ergometry vybaveny přístrojem na měření EKG a krevního tlaku. Rotopedy umožňují také nastavit alarm, který pacienta či lékaře upozorní na nastavené limity. Přístroje pak údaje o zátěži a naměřené EKG ukládají do zdravotní karty a slouží k vyhodnocení léčby.

 

Témata: ergometry, Ergometrie, měření tlaku, EKG, EKG zátěžové | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300