Máte chuť na šálek dokonalé kávy? A znáte illy?

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 18.4.2014 | Potraviny, tabák

Praha (Pressweb) -Milovníci kávy jistě lehce poznají, že ne každý šálek espressa je stejný. Záleží na mnoha faktorech, avšak nejdůležitějším z nich je kvalita kávy. Zkoušeli jste už kávu illy?

Celý příběh dokonalého šálku italského espressa illy, začal v italském Terstu roku 1933. Zakladatelem společnosti byl pan Francesco Illy, po kterém je zároveň i značka pojmenovaná. Káva illy si tedy za takovou dlouhou dobu působení získala dlouholetou tradici, bohaté zkušenosti a především miliony spokojených zákazníků. Aktuálně prodává tato mezinárodní společnost do více než 130 zemí světa a neustále se těší velké oblibě.A díky čemu je káva illy tak jedinečná? Kouzlo se skrývá především v samotné výrobě, která zahrnuje celkem 6 podstatných kroků. Úplně prvním krokem je sklizeň bobů, následuje loupání, selekce, chlazení a jako poslední je balení. Na první pohled to vypadá velmi jednoduše, ovšem realita je mnohem složitější.

Například taková sklizeň – většina firem ji provádí strojově, až na illy. Zde totiž probíhá ruční sběr, díky kterému jsou sesbírávány jen ty dokonale zralé kávové boby. Žádný stroj Vám totiž nenahradí lidskou pečlivost.

Speciálními metodami je prováděno i chlazení a poté samotné balení, které je klíčové pro uchování té pravé chuti kávy. Když je kávové zrno upražené, je nutné jej zchladit. V tomto případě máme dvě možnosti. Chladit vodou anebo vzduchem. První možnost je sice rapidně rychlejší, ale v tomto případě se může stát, že káva příliš zvlhne a ztrácí svou hmotnosti i aroma. Proto illy ochlazuje zásadně vzduchem.
Když už je vše hotovo, musí se káva pečlivě zabalit. Obal, do kterého je káva illy balena, nesmí propustit žádný kyslík ani vlhkost, ta by totiž mohla zapříčinit vznik plísně. Aby se tedy dosáhlo opravdu 100% výsledku, balí se káva illy pomoc presurizace.

Témata: illy | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300