Zimní pneumatiky pro zimu 2014/2015

Kdy je ten správný čas vybírat zimní pneu?
Zadavatel: Jiří Chomát | 1.8.2014 | Auto-moto, logistika
Autor fotografie:
Jízda v zimním období

Říčany (Pressweb) - Podle statistik lidé nejčastěji vybírají letní pneumatiky v březnu a zimní pneumatiky v říjnu, což napovídá že jsme se opět naklonili blíže času, kdy budou motoristé kontrolovat zimní obutí pro své vozy a zjišťovat, zda-li dodržují zákonnou hranici, která pro osobní vozy činní 4mm zbývajícího dezénu. Obvykle je vždy lepší kupovat zimní pneu dříve, a to jak z důvodu toho, že jsou o něco levnější tak také z toho důvodu, že jich mají prodejci na skladě omezené množství a pokud necháte nákup na poslední chvíli tak se může stát, že ty výhodnější modely pneu budou již ve vašem rozměru prodané. A jak se vlastně pozná takový výhodný model? I když se pneumatiky liší na prémiové, standardní a budgetové, ne všechny z daných kategorií jsou stejné. Někdy se může dokonce stát, že v testech se pneu z nižších kategorií umisťují před pneumatikami z vyšších a opačně. Proto také platí, že ne vždy jsou ty nejdražší pneumatiky těmi nejlepšími. I když popravdě s prémiovými pneumatikami neuděláte chybu téměř nikdy, vždy existuje výhodnější varianta, ať už v podobě lepší prémiové pneumatiky nebo výhodnější verze ze střední třídy. Proto se vyplatí podívat se na test zimních pneumatik, a to pokud možno vícero z nich. Níže vám přinášíme menší přehled, z čeho pro letošek vybírat:

Continental ContiWinterContact TS850

TS850 od Continentalu je jeden z důvodů, proč nakoupit pneumatiky brzy. Jedná se pravděpodobně o nejlepší pneumatiku všech dob, která byla testována celkem osmkrát a pouze jednou nebrala vítezství. Tuto pneumatiku tak lze jen a jen doporučit - ani letos se nedá očekávat, že by v testech nevyhrála, díky svým všestranným vlastnostem totiž opravdu nemá konkurenci. Je dostupná od rozměrů 14" až po některé 17". Zejména pro větší vozy 4x4 a SUV je tu pak sesterská pneumatika Continental CrossContact Winter, která v testech rovněž dominovala.

Michelin Alpin A4

Největší konkurencí Continentalů TS850 je Michelin Alpin A4, která dostává pověsti Michelinů jako úsporných pneumatik, a tak v testech dosahuje v kolonce "opotřebení" vždy nejlepších hodnot, což je její největší výhodou oproti Continentalu. Nenechte se však zmýlit, nejedná se v žádném případě o kompromis na úkor jízdních vlastností, i v těch patří vždy mezi ty nejlepší.

Nejvýhodnější zimní pneu

Z nižší třídy pneumatik se do top šesti dostala i severská pneumatika Nokian, a to WR D3. Dominuje zejména na suché vozovce, ale neztratí se ani tam, kde jsou severské pneumatiky jako doma - sníh a led. Se svojí cenovkou se tak stává zajímavou levnější alternativou pro prémiové pneumatiky. Další zimní pneumatiky naleznete v přehledu na testpneumatik.eu, kde najdete statistiky všech zimních pneumatik z různých testů od nezávislých organizací. Jedná se tak o nenahraditelnou příručku řidiče při výběru těch správných zimních pneu.

Témata: zimní pneu, pneumatiky, Continental, Nokian | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Jiří Chomát

251 01 Říčany
Kontaktní osoba: Jiří Chomát
web@okna.eu
+420 602 129 075
Jiří Chomát
251 01 Říčany
Česká republika
Tel: +420 773 360 000