Úhelník – profilová ocel pro nejrůznější použití

Úhelník – profilová ocel
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 17.1.2018 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Hutním materiálem, který je vhodný pro spojování lehkých či těžkých konstrukcí, je úhelník. Jde o tzv. ocelové profily, které mají v průřezu k sobě kolmé dvě, tři až čtyři strany v různých poměrech. Nejlépe to vystihuje srovnání s písmeny, tedy, že průřez ocelového profilu má podobu písmen I, U, L, T či H, případně dalších odvozenin s odlišnou délkou stran. Ocelové profily jsou většinou válcované za tepla, mají zaručenou svařitelnost, což je termín pro chemické složení oceli, jež svařováním vytváří velmi pevné spoje. Úhelníky jsou také krátké profily vhodné jako tesařské či nábytkářské spoje. 

Ocelové profily jsou ideální pro výrobu konstrukcí

Speciální skupinou v kategorii ocelové profily jsou jekly. Jde o uzavřené profily silnostěnné nebo tenkostěnné. Vyrábějí se ve čtvercovém či obdélníkovém průřezu, žádány jsou i speciální tvary například o průřezu v podobě písmene Z. Jekly nacházejí uplatnění ve stavebnictví, strojírenství i při výrobě hardware ve výpočetní technice. Tenkostěnné jekly jsou oblíbené při montáži opláštění výrobních a skladovacích hal nebo obchodních objektů. Stále častěji se tyto ocelové díly vyrábějí z žárově pozinkované oceli, která je poté válcována za studena. Dosahuje se tím velmi přesných parametrů.

Hutní materiál – to jsou i plechy pro karosářský průmysl

Úhelníky, betonářská ocel, jekly, trubky či plechy – to všechno je hutní materiál. Díky svým vlastnostem – pevnosti, svařitelnosti, odolnosti vůči chemikáliím a povětrnostním vlivům nachází široké uplatnění ve stavebnictví a strojírenských oborech. Konstrukce vytvořené z profilové oceli mohou být v interiérech i exteriérech, ocelové trubky vedou vodu, vodní páru, plyn i ropu. Z plechů se tvarují složité karosérie aut a strojů, slouží také k opláštění budov. Ocelové výrobky mohou být z neupravené - černé oceli nebo s ochrannou vrstvou proti korozi. Nejčastěji je ocel chráněna vrstvičkou zinku, případně dalšími kovy.

 

Témata: ocelové profily, hutní materiál, trubky, plechy, jekly, betonářská ocel | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300