Trh práce bude v roce 2020 stejně konkurenční jako letos, očekávání růstu mezd se pohybuje v rozmezí 5-8 %

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 18.11.2019 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 17. 11. 2019: Zaměstnanci v příštím roce očekávají v průměru o 7,8 % vyšší výplatu, firmy jsou ochotné přidat 4,9 %. Vyplývá to z průzkumu, který personální společnost Předvýběr.CZ uskutečnila mezi zájemci o práci a zaměstnavateli.

„Očekávání zaměstnanců jsou pochopitelně vždycky vyšší, odhady firem jsou ale reálnější, i vzhledem ke zhruba dvouprocentní inflaci. Přetlak poptávky po zaměstnancích ale pochopitelně znamená tlak na mzdové náklady,“ říká František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru.CZ.

Z průzkumu také vyplývá, že pracovní trh se v příštím roce příliš nezmění a nadále se firmy budou potýkat s nedostatkem zaměstnanců: 48 % zaměstnanců považuje za pravděpodobné, že práci změní, personalisté jsou ale optimističtější a věří, že pro změnu zaměstnavatele se rozhodne jen 36 % lidí.

Třetina dotázaných nicméně očekává, že změnit práci bude v příštím roce těžší ‒ uvedlo to 31 % zaměstnanců a 36 % zaměstnavatelů.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Předvýběr.CZ je partnerem klubu Technology Florbal Mladá Boleslav a fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava. Jako partner Hráčské fotbalové unie pomáhá profesionálním sportovcům se začleněním do běžného života po ukončení kariéry.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024