Tvorba webových stránek Hradec Králové

Zadavatel: Magieprirody.cz | 18.11.2014 | Telekomunikace, IT
Tvorba webových stránek Hradec Králové

Hradec Králové (Pressweb) -  Při tvorbě webových stránek je potřeba mít na paměti hodně důležitý faktorů. Nejenom to, jak stránky na první pohled vypadají, ale i to jak se na nich člověk dokáže orientovat a jak s nimi dokáže pracovat. Grafická stránka by neměla nikdy stát v cestě použitelnosti a informační hodnotě pro uživatele.

Jakým postupem se tvoří webové stránky

Po prvotní konzultaci a nějakém nákresu stránek na papír vám, jako klientovi, nabídne kvalitnější agentura i wireframe, což je v podstatě rozvržení stránek pomocí jednoduchých oken. Slouží to především pro klienta, aby si udělal představu kde a jak budou prvky na stránce umístěny.

Většina klientů, kteří potřebují webové stránky sice vědí, co na nich chtějí, ale o grafické stránce nemají moc dobré představy a je tedy v rukou grafika, aby takovou webovou prezentaci navrhnul a obhájil. Po navržení stránek je fáze úprav, kdy si klient diriguje grafika a mění rozvržení a různé prvky v designu webu.

Následuje schválení klientem a vývoj stránek, který trvá v závislosti na složitosti nestandardních prvků na webu. Čím zkušenější agentura, tím méně času a úsilí ji bude trvat stránky vytvořit, protože už si prošla kdečím a implementovala na web kde jakou utilitu.

Více informací o kvalitní tvorbě stránek najdete na adrese http://www.czechstudio.cz  

Po schválení klientem už z hlediska kódování není vhodné dělat na stránce velké změny. Pokud se klient rozhodne po dvou měsících, že chce změnit polovinu webu, je pro kodéra lepší začít dělat web od znovu.

Po dokončení vývoje přichází populace obsahem, při němž se vychytávají ještě nějaké ty drobnější chybky a nakonec je prezentace klienta vhodná k závěrečným úpravám, jakými je SEO optimalizace on-page faktorů v HTML kódu, zacachování a minifikace stránek tak, aby pro vyhledávače byla co nejpřijatelnější a měly ji rádi.

V různých fázích vývoje mohou nastat různé problémy, se kterými je potřeba se operativně vypořádat co nejefektivněji. Problémy mohou přicházet hned z několika stran – a to už od klienta, od vývojáře, který se na něčem zasekl a nemůže se před problém dostat až po poskytovatele hostingu nebo třeba klientem nově delegovaného člověka, který ma na celý projekt jiný názor.

Tvorba webových stránek je o preciznosti, o radosti z dobře odvedené práce a o možnosti vytvářet nové kvalitní prezentace, pod které se jako agentura ale i jako jednotlivec nebudete stydět podepsat.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele Magieprirody.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712