Prof. Dr. Peter Schaff zvolen novým předsedou Nezávislé mezinárodní organizace pro certifikaci (IIOC)

Zadavatel: TÜV SÜD Czech | 17.9.2014 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - Prof. Dr. Peter Schaff, generální ředitel globální divize Management Service z TÜV SÜD AG, byl jmenován předsedou Nezávislé mezinárodní organizace pro certifikaci (Independent International Organisation for Certification, IIOC). Členové IIOC volí nového předsedu každé dva roky.

IIOC byla založena v roce 1993 jako nezávislá organizace s cílem sjednotit oblasti standardizace, certifikace a akreditace ve prospěch celosvětové obchodní komunity. Mezi její hlavní úkoly patří zvyšování poptávky po akreditované certifikaci, udržování její důvěryhodnosti a zvyšování povědomí o přínosech, které nabízí. Sdružuje deset největších certifikačních společností: ABS, BSI, Bureau Veritas, DEKRA, DNV, Intertek, LRQA, SAI Global, SGS a TÜV SÜD.

„Jsem potěšen, že jsem byl zvolen předsedou IIOC a těším se na nové povinnosti, které s touto funkcí souvisí,“ řekl prof. Dr. Schaff. „Mým cílem je reprezentovat přání a zájmy členů IIOC po celém světě. Společně podporujeme poskytovatele certifikačních služeb při jejich spolupráci s důležitými zájmovými stranami včetně vlád a obchodního sektoru.“

Marcus Long, generální ředitel IIOC: „Spolu s prof. Dr. Peterem Schaffem jako předsedou představenstva IIOC a našimi členy zamýšlíme rázně prosazovat cíle této organizace.“ IIOC se dále zaměřuje na revizi klíčových norem ISO pro systémy managementu a snaží se zajistit, aby akreditované certifikace byly ekonomicky přínosné pro všechny podniky a veřejné orgány – na zavedených trzích i v nově industrializovaných zemích.

Poznámka pro redakce: Fotografii prof. Dr. Petera Schaffa je možné stáhnout v kategorii „fotografie pro média“ na stránkách www.tuv-sud.com/pressphotos.

Další informace naleznete na www.iioc.org.

Témata: Peter Schaff, TÜV SÜD | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

TÜV SÜD Czech

Novodvorská 994/138
142 21 Praha 4
Kontaktní osoba: Štefánia Recskyová
PR & Marketing Manager
stefania.recskyova@tuv-sud.cz
+ 420 239 046 807
Obrázek uživatele TÜV SÜD
Jsme vedoucí společností v oblastech inspekce, certifikace a testování systému, procesů, výrobků a služeb. Rozsah našich aktivit zahrnuje také konzultační, schvalovací, expertní činnosti a vzdělávání ve všech odvětvích průmyslu a služeb.
TÜV SÜD Czech s.r.o.
Novodvorská 994/138
142 21 Praha 4
Česká republika
info@tuv-sud.cz
Tel: +420 239 046 800