Prague Art Week již 21. - 24. září

Pražský týden umění plný vernisáží
Zadavatel: BON Media, s.r.o. | 16.7.2023 | Kultura, hudba, divadlo
Autor fotografie:

Prague Art Week 23 již podruhé zahájí podzimní uměleckou sezonu dynamickým programem vernisáží, performancí, komentovaných prohlídek a doprovodných programů předních pražských muzeí a galerií současného umění, aukčních síní a dalších uměleckých institucí.

Nové výstavy představí například Národní galerie Praha (NGP), přehlídky Fotograf Festival, SUMO Prague, aukční výstava vyvrcholí v Galerii Kodl a novou autorskou výstavu věnovanou koláži uvede Galerie Smečky. Dalším z vrcholů programu bude také výstava jedné z nejzajímavějších českých soukromých sbírek, která ožije netradiční formou v neobvyklém prostředí budovy bývalé banky v centru Prahy. Kromě tradičních eventů výtvarného umění se návštěvníci mohou těšit i na 6 nových uměleckých realizací, které budou odhaleny ve veřejném prostoru, literární performance, nebo promítání uměleckých filmů. Součástí týdne umění je bohatý program přednášek a debat v Superstudiu, který bude doplněn o VIP eventy a edukativní komentované prohlídky umožňující veřejnosti objevit rozmanitost pražské umělecké scény.

Prague Art Week společně s Národní galerii Praha představí největší společenskou událost věnovanou umění.

Festival bude zahájen ve čtvrtek 21. září v 19 hod. společně s Grand Openingem NGP. Slavnostní zahájení a celý program pro širokou veřejnost, včetně komentovaných prohlídek, doprovodných událostí a workshopů, budou přístupné zdarma.

Večernímu zahájení bude předcházet celodenní program v Superstudiu, kde mohou zájemci navštívit sled přednášek a diskuzí, a nahlédnout tak do zákulisí uměleckého provozu. Během jednoho dne Superstudio představí čtyři tematické bloky Art Reflection, Art Career, Art Service a Art Collecting. Návštěvníci budou mít možnost seznámit se s úspěšnými projekty profesionálů v umění, umělců a sběratelů z České republiky i ze zahraničí. Program konference bude částečně vyhrazen pro držitele PAW PASS a pro veřejnost bude přístupný po předchozí rezervaci vstupenky. 

„Věříme, že kultura hraje důležitou roli ve formování prostředí, ve kterém žijeme, a je strategickou investicí pro moderní společnost. V rámci festivalu PAW se snažíme nejen podporovat široký potenciál a vizibilitu výtvarného umění v Praze, ale i kultivovat prostředí, ve kterém umění vzniká. V loňském roce nesl doprovodný program název NET. Vytvořili jsme sítě spolupráce, ve kterých nyní plánujeme pěstovat nové, udržitelné a kolaborativní prostředí,“ vysvětluje ředitelka festivalu Lenka Bakešová a dodává: „Vsaďte na umění a plánujte s námi, zveme vás na festival a konferenci v Superstudiu s podtitulem PLAN_T.“

K události PAW23 se můžete přidat na facebooku Prague Art Week 23, pravidelné informace dostanete v našem newsletteru a spojit se s námi můžete na Instagramu a Linkedin Prague Art Week.

Zahraniční spolupráce 

Prague Art Week si v loňském roce stanovil cíl po vzoru světových týdnů umění propojovat instituce z řad galerií, muzeí, výstavních síní, ale i sbírek umění a dalších umělecky zaměřených organizací, a posílit tak síť umění nejen na tuzemské scéně, ale nechat Prahu vyniknout i na umělecké mapě světa. 

Tento cíl platforma PRAGUE ART WEEK naplňuje skrze alianci  SPIDER NET, kterou iniciuje spolu s mezinárodními partnery Amsterdam Art Week, Berlin Art Week, London Mayfair Art Weekend, Barcelona Gallery Weekend, Stockholm Art Week a Vienna Art Week. Vizí platformy SPIDER NET je společnými silami přispět k mezinárodnímu uměleckému dialogu.

 

Témata: umění, kultura, Praha, událost, art, galerie | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

BON Media, s.r.o.

Sokolovská 55/81
186 00 Praha 8
Obrázek uživatele BON Media
Komunikačně kreativní agentura s velkými nápady.
BON Media, s.r.o.
Sokolovská 55/81
186 00 Praha 8
Česká republika
info@bonmedia.cz
Tel: +420 731 155 047