Prodej dřevěných palet zajišťují specializované firmy

Prodej dřevěných palet
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 16.7.2020 | Auto-moto, logistika

Praha (Pressweb) - Jak se nejlépe vozí zboží v automobilové dopravě nebo po železnici? Jedině na paletách. Unesou až 2 000 kilogramů zboží, pokud je rozložené rovnoměrně a celistvě na paletě. Normy povolují, že se mohou dát se zbožím až tři palety na sebe, ale je třeba počítat s tím, že spodní paleta má normovanou nosnost maximálně 4 000 kilogramů. Prodej dřevěných palet zajišťují specializované firmy, které je většinou samy vyrábějí.  Svoji oprávněnost k výrobě dokládají výrobní licencí, kterou v Česku udělují České dráhy jako člen Mezinárodní železniční unie. 

Prodej dřevěných palet s označením EUR nebo EPAL

Prodej dřevěných palet s označením EUR nebo EPAL umožňuje využít tyto přepravní podložky v celé Evropě. Označení EUR povolují v Česku České dráhy, označení EPAL poskytuje Evropská paletová asociace (European Pallet Association). Vypálená loga v oválu lze nalézt na špalících palet.  Kromě nich lze z označení zjistit zemi původu i kód výrobce. Prodej dřevěných palet má svoje pravidla. Firmy nabízejí nové palety, ale také použité, protože přepravní podložky se využívají opakovaně. Z oběhu se vyřazují pouze palety s rozštíplými nebo chybějícími přířezy, prasklými špalíky nebo obnaženými hřebíky.

Palety jsou spojeny 78 speciálními hřebíky

strong>Prodej dřevěných palet nabízí také firma Europal Tůmovka, stejně jako jejich výrobu. Palety se podle normy vyrábějí ze zdravého jehličnatého nebo listnatého dřeva o maximální vlhkosti 22 procent. Dřevo nesmí být plesnivé či napadené houbami. Paleta se skládá z jednotlivých prken – přířezů, svlaků, a také ze špalíků. Ty mohou být i z dřevotřísky. Ke spojení se používá 78 speciálních hřebíků. Má ložnou a podlahovou plochu, celkové rozměry standardní EUR nebo EPAL palety jsou 1200 x 800 x 144 milimetrů. Je vyrobena tak, aby ji vidlice vysokozdvižného vozíku mohla nabírat ze všech čtyř stran.

 

Témata: dřevěné palety, paleta, palety, prodej palet, přepravní palety | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300