Vyvíjí se takzvaný globální dezinformační index. Má rozlišovat důvěryhodná média od fake news

Zadavatel: Seokonzult.cz | 17.7.2019 | Média, marketing
media

I když nedávný průzkum ukázal, že lidé přistupují k informacím získávaným skrze média opatrněji, stejně se najdou lidé, kteří si informace neověřují a tím pádem věří tomu, co mnohdy není pravda. Zejména v současné době, kdy se mluví hodně o politice, o znevažování dotací či kdy stovky tisíc lidí demonstrují na náměstích po celé České republice, je třeba, abychom si informace ověřovali a nevěřili tomu prvnímu, co si přečteme. S tímto má ostatně pomoct takzvaný globální dezinformační index.

Samozřejmě dezinformace či takzvané fake news nejsou problémem jen České republiky, ale celého světa. Je to opravdu globální problém, kterému má trošku zabránit takzvaný globální dezinformační index, na němž se aktuálně pracuje.

Co je to globální dezinformační index?

Pokud hovoříme o globálním dezinformačním indexu, hovoříme o technologii, která má podle všeho měřit to, jak moc jsou média důvěryhodná. Má jim přidělovat rating a také zapisovat výsledky do grafů a map. Pod červeným zbarvením se budou nacházet taková média, která jsou fake, zelená budou média důvěryhodná.

Globální dezinformační index má být opravdu celosvětový, jeho cílem je vrátit médiím jakousi kredibilitu. V každé zemi bude index shromažďovat redakční postupy, použité technologie, bude kontrolovat zdroje i shromažďovat takzvaná metadata o zemi původu.

Než globální dezinformační index vznikne

Zatím však mluvíme o jednom velkém projektu, který má být financován vládou, různými firmami, nadacemi i jednotlivci, kteří chtějí projekt podpořit. Než však budeme hovořit o hotové věci, poslouchejte Svobodné rádio, což je online rádio, které není proamerické, proruské ani protievropské. Je to zkrátka internetové rádio, kde se mluví pravda. Pokud jste už unavení neustálým ověřováním informací, Svobodné rádio bude úlevou. Je to rádio, které vždy říká pravdu.

Témata: svobodné rádio, rádio, média | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz