Datové centrum patří k nejmodernějším v Evropě

Datové centrum patří k nejmodernějším v Evropě
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 17.7.2017 | Telekomunikace, IT

Praha (Pressweb) - Můžete si připadat jako ve světovém výpočetním středisku. Datové centrum Praha je největším serverovým parkem ve střední Evropě. Tzv. ServerPark firmy VSHosting, která poskytuje hostingové služby, má místo pro 8 000 serverů. Co je však pro firmy, jež si pronajímají servery, nejdůležitější? Že je centrum naprosto spolehlivé. Splňuje klasifikaci TIER IV, což jsou přísné podmínky pro zálohování elektrických zdrojů. Znamená to, že datové centrum Praha při výpadku elektrické energie 15 minut ročně musí mít dostupnost zařízení 99,99 %. Je to klasifikace pro dosud nejpřísnější ochranu hostingové služby. Atraktivní je i komentovaná prohlídka datacentra.

Datové centrum Praha poskytuje rozsáhlé hostingové služby

Hostingové služby představují pronájem serverů s různými balíčky služeb. Firmy, které mají velké e-shopy, provozují platební či zpravodajské portály nebo potřebují rozsáhlé databáze, využívají například managed servery, dedikované servery či virtuální servery. Managed servery znamenají, že daný server je výhradně pro jednoho klienta a nemusí se o prostor dělit s někým jiným, i když nevyužije plnou kapacitu zařízení. Hostingové služby ve formě dedikovaných serverů zvyšují samostatnost klientů, centrum garantuje opravu do 60 minut, v případě potřeby i přechod na výkonnější zařízení i s daty klienta.  

Komentovaná prohlídka datacentra – vše uvidíte na vlastní oči

Datové centrum Praha umožňuje klientům, aby si prohlédli středisko a měli možnost dozvědět se maximum informací. Novinkou je komentovaná prohlídka datacentra. Dozvědí se například, že centrum má celkový příkon 4 000 kW, 200 datových rozvaděčů a 4 nezávislé optické trasy. Celá energetická infrastruktura parku je zdvojená, bateriové záložní zdroje udrží centrum v provozu až 30 minut. Zdvojené generátory, které při výpadku startují za půl minuty, udrží chod centra při blackoutu i několik dní. Komentovaná prohlídka datacentra se musí rezervovat. 

 

Témata: hostingové služby, datové centrum Praha, datové centrum, hosting | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300