Novoročenka vznikla jako alternativa k vánočnímu přání

Novoročenka vznikla jako alternativa k vánočnímu přání
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 17.7.2017 | Služby

Praha (Pressweb) - Víte, že novoročenka se stala populární v českých zemích už v 19. století? Posílaly si ji rodiny, které nebyly tak nábožensky založené. Zvyk se k nám rozšířil z Francie. Novoročenka byla alternativou k přání veselých a šťastných Vánoc, které se vázaly na církevní svátek. Novoročenky byly i výrazem své doby, kdy už lidé ve městech neměli tolik času k osobním návštěvám, a začali posílat přání poštou. Velmi rychle se z toho stala módní záležitost a tomu odpovídala i úroveň novoročenky. Byly zpočátku ručně psané i malované, s rozvojem technologie tisku novoročenek se k tomu přidávaly další zajímavé vzory.

Zajímavá je technologie tisku novoročenek

Technologie tisku novoročenek nabídla škálu různých typů písma, barev i stylů. Některé technologie se udržely dodneška, jiné, zejména digitální druhy možnosti tisku rozšířily. U digitálního tisku novoročenky se na papír nanáší tonerový prášek a pod vysokou teplotou se zapéká. Použít lze různé barvy i typy písmem. Výsledkem je plastický tisk. Podobný tisk vzniká u tzv. slepotisku, při něm se však používají raznice a velký tlak. Ale například zlaté písmo na novoročenky je možné vytvořit jen pomocí horké ražby. Tato technologie tisku novoročenek spočívá v tom, že na papír se při teplotě 130 stupňů Celsia a vysokého tlaku nanáší na papír razicí fólie.

Podobně jako novoročenky se tisknou svatební oznámení

Zajímavým typem technologie tisku novoročenek je termografie. Plastická struktura novoročenky vzniká tak, že se vytvoří raznice s textem či motivem, která se obarví a natiskne se na papír. Ještě čerstvá barva na písmu se s pomocí dalšího zařízení pokryje práškem, který se zahřeje na 500 stupňů Celsia. Prášek na písmu nabobtná a vytvoří plastickou strukturu. Novoročenka má za cíl nejen potěšit obdarovaného, ale i ukázat, že jde o umělecké dílo. Různé technologie tisku novoročenek se používají také na svatební oznámení a svatební přání.

 

Témata: novoroční přání, novoročenky | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300