Péče o bazén před odjezdem na dovolenou

Zadavatel: Marie Študencová, Textil Emanuel | 17.7.2014 | Obchod, e-commerce

Praha (Pressweb) - Konečně se jste se dočkali dovolené? Před odjezdem je ovšem nutné postarat se o to, aby váš bazén vaší dovolenou ‘’přežil’’. Poradíme vám, jak na to!

Pokud si myslíte, že postarat se o bydlení či bazén před odjezdem na dovolenou není nijak důležité, vyvedeme vás z omylu. Tedy v případě, že se po návratu chcete v bazénu koupat a ne chovat žabí farmu. Ale nemusíte mít strach, jde o velice snadné a časově nenáročné rady! 

Před odjezdem na týdenní či delší dovolenou je nutná alespoň základní péče o bazén, a to z toho důvodu, aby vás po příjezdu čekala čistá voda, připravená pro bezpečné koupání a ne zelený žabinec.

Jak na to?

Pár dní před odjezdem na dovolenou opusťte zahradní altánek a jeho příjemný stín a postarejte se o svůj bazén. A to tak, že nejdříve zkontrolujte čistotu filtrační náplně v pískové filtraci. Zároveň je nutné vyčistit košíčky filtrace. Pískovou náplň pořádně propláchněte, pískové filtrace mají speciální páčku u čerpadla, jejím otočením se náplň vyčistí automaticky. Dalším krokem by mělo být vysátí dna bazénu a odstranění všech nečistot. K tomu využijete bazénový vysavač, který je stejně po většinu času nevyužitý. 

Aby voda zůstala čistá …

Pomocí testeru zkontrolujte hodnotu pH ve vodě (hodnota by se měla pohybovat od 7, 0 do 7, 4) a také hodnotu chlóru (ideálně 0,3 až 0,5 mg/litr vody). Dávkování chlóru by jste měli upravit pomocí automatického dávkovače, do kterého se vkládají chlorové tablety. Dále minimalizujte tvorbu řas k tomu určenými přípravky.

Bazén je nutné po vyčištění přikrýt krycí plachtou nebo v případě zastřešeného bazénu zatáhnout zastřešení. Písková filtrace by měla alespoň jednou během vaší nepřítomnosti přefiltrovat všechnu vodu v bazénu. 

Řešením může být soused kamarád 

Pokud máte obavy, aby filtrace pracovala tak, jak má, poproste svého kamaráda souseda, aby alespoň jednou o jejím chodu ujistil, popřípadě doplnil chlorové tablety. Ponechte mu klíč od svého zahradního domku, kde najde vše potřebné k postarání se o bazén. Zahradní domek zajistí, že vám soused, ať už je to jakkoliv blízký člověk, nebude ‘’čmuchat’’ v domě. 

Všechny tyto kroky vám zajistí nula starostí po příjezdu z dovolené! Žádný stres se špinavou vodou. Opět budete moci užívat klidu, který vám zaručuje váš zahradní altán!

Obrázky:
PřílohaVelikost
Image icon 1-300x259.jpg93.71 KB
Témata: zahradní domek | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Marie Študencová, Textil Emanuel

Marie Študencová, Textil Emanuel
Česká republika