Peletová kamna mají automatické ovládání

Peletová kamna
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 17.6.2023 | Služby

Praha (Pressweb) - Když se řekne topení dřevem, mnoho lidí si myslí, že je to spojeno s neustálým přikládáním a nepořádkem kolem kamen.  Ale existují kamna, která si palivo berou automaticky a můžete je zapnout a ovládat i na dálku. Peletová kamna jsou skutečně mimořádná. Využívají jako palivo pelety, což jsou válečky o průměru zhruba 6 milimetrů. Ty se vyrábějí za vysokých teplot z dřevěných pilin, hoblin či prachu, který vzniká při dřevovýrobě. Jsou ekologické, protože při jejich výrobě se nepoužívají žádné umělé tmely, a emise do ovzduší jsou minimální. Pelety se musí skladovat na suchém místě.

Peletová kamna se řídí teplotou v místnosti

Peletová kamna mají většinou elektronické ovládání, kde lze nastavit stupeň teploty i po hodinách a zapnout automatický režim. Do kamen nasypete pelety v přesně daném množství, které se zapálí pomocí elektrického zapalování. Elektronický řídicí modul se pak o vše postará. Kontroluje množství pelet, teplotu v místnosti a podle toho řídí intenzitu hoření. Existují dvě varianty dálkového ovládání – jen v domácnosti, nebo odkudkoli. Musí však být k dispozici internet. Peletová kamna lze ovládat i manuálně a k tomu slouží až pět topných stupňů, tedy od nejmenšího topného výkonu až k nejvyššímu.

Kamna na pelety mají účinnost přes 90 procent

Peletová kamna si samy odebírají pelety ze zásobníku a pomocí šnekového dopravníku je dopravují do topeniště. Pelety do násypky stačí nasypat jednou či dvakrát týdně a už se nemusíte o nich starat. Záleží na jeho objemu. Některá kamna mají zásobník na více než 30 kilogramů pelet. Pelety jsou velmi koncentrované a účinnost kamen je více než 90 %, takže popele zůstává jen minimální množství. Stačí jej jednou za týdne vysát z kamen vysavačem na popel. Některá topidla mají senzor přehřátí, který kamna vypne, když se dosáhne kritická teplota. 

 

Témata: peletová kamna, kamna na pelety, kamna, kamna s výměníkem | Region: Zlínský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300