Prodej palet pro tuzemsko a pro zahraničí

Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 16.5.2022 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Začali jste obchodovat se zbožím nejen v tuzemsku, ale prodáváte i v zahraničí? Pak se musíte zajímat o prodej palet. Tím se zabývá například firma Europal Tůmovka. Dodává palety obchodníkům ze Středočeského kraje a Prahy. Můžete nakoupit palety nové nebo použité. Vždy však musí splňovat čs. normu. U použité palety má dřevo tmavou barvu, ale to není na závadu, paleta musí být čistá, nepoškozená, bez známek plísní či hniloby, špalky jsou ostrohranné, ale nevyštípané, prkna neboli přířezy a svlaky nejsou nalomené nebo vyštípané, hřebíky nesmí být obnažené.  

Prodej palet standardních a europalet

Pokud jde o prodej palet nových, rozlišují se palety standardní a europalety. Standardní palety se dále dělí na vratné a nevratné. Vratné i nevratné standardní podložky se vyrábějí v deseti rozměrech. Podle čs. normy jsou nejběžnější rozměry 1200 x 800 x 144 milimetrů, ale v nabídce jsou palety 600 x 800 až 2 400 x 1 600 milimetrů. Také nosnost palet je různá, záleží to na její velikosti. Nejmenší palety mají nosnost jen 250 kilogramů, ty největší až 2 500 kilogramů. Pro prodej palet je důležité, že standardní palety se využívají jen v tuzemsku. Pokud je potřebujete pro zboží do zahraničí, musí mít označení IPPC.

Europalety mají označení EUR nebo EPAL

Značka IPPC znamená, že palety byly tepelně nikoli chemicky ošetřeny proti škůdcům. Mezinárodní úmluva o ochraně rostlin stanovuje, že dřevěné obaly musí být zahřáty na teplotu 56 stupňů Celsia po dobu 30 minut. Pokud prodej palet zahrnuje i europalety, obchodníci by měli znát jejich správné označení. Europalety mají označení EUR nebo EPAL. První značka znamená, že výrobce má licenci od národního železničního dopravce sdruženého v Mezinárodní železniční unii (UIC), druhé označení poukazuje na licenci od Evropské paletové asociace (EPAL).

 

Témata: palety, paleta, dřevěné palety, EPAL palety, standardní dřevěná paleta | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300