Ultrazvukové čističky jsou mýtus, nebo opravdu šetrný druh čištění?

Zadavatel: MediaUp Agency s.r.o. | 17.3.2021 | Průmysl, energetika

V posledních letech jen málokterý technický a inovativní postup vyvolal tolik otázek, jako jsou ultrazvukové čističky. V mnoha ohledech se totiž skloňují jako naprosto dokonalé zařízení, které nemůže v žádném případě poškodit čištěné materiály a opěvuje se i jejich účinnost. Uprostřed záplavy pozitivních ohlasů ale zůstává otázka, jestli je to pravda?

Co vůbec ultrazvukové čističky jsou?

Jedná se o speciální zařízení, které nejsou běžně k sehnání ve standardních hobby obchodech. Jejich prodejem a servisem se zabývají jen některé kamenné prodejny, a především online obchody jako ultrazvuk.eu s výborným servisem a výběrem zboží.

Zařízení funguje na bázi ultrazvukových vln, které jsou kontrolovaně vpouštěny do velké nerezové vany, ve které probíhá čištění předmětů. Hned jako odpověď na tu nejpodstatnější otázku je třeba zmínit, že ultrazvukové čističky opravdu nemají v moci porušit něčí zdraví a jejich užívání je i dlouhodobě bez jakýchkoliv hrozících následků.

Neuvěřitelně šetrné čištění

Hlavním důvodem, proč se ultrazvukové čističky tak proslavily, je neuvěřitelně šetrné čištění. To nám donedávna nedokázala žádná jiná metoda nabídnout, protože kamkoliv jsme koukli, používaly se pouze manuální formy čištění. To vesměs nevypadá jako takový velký problém, ale při manuálním čištění velice jednoduše dojde k porušení čištěného materiálu. Oproti tomu se dříve používalo jenom čištění chemickou cestou a ta byla mnohem složitější, protože se musela směs na čištění povětšinou míchat ručně.

K ochraně pomohou také speciální emulze

U těch chemických rovnic ještě malou chvíli zůstaneme, protože je potřeba zaměřit svoji pozornost ještě na jednu další věc. Ultrazvukové vlny totiž samy o sobě dokáží divy, ale co opravdu potřebují k čištění, je speciální emulze. Ty jsou prodávány v ochodech, kde získáte i čističky samotné.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

MediaUp Agency s.r.o.

U Pramenu 2484
440 01 Louny
Kontaktní osoba: Bc. Petra Houdová
info@mediaup.cz
Jsme digitální agentura nabízející full-service pro Váš business na internetu. Specializujeme se na SEO optimalizace, PR, PPC a Social marketing.
MediaUp Agency s.r.o.
U Pramenu 2484
440 01 Louny
Česká republika
info@mediaup.cz
Tel: +420 737 393 667