Zaměstnavatelé považují stravenky za důležitý benefit

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 17.3.2017 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 16. 3. 2017: Navzdory silné kampani restaurací považují firmy poskytování stravenek za jeden z nejdůležitějších benefitů pro zaměstnance. Podle online průzkumu, který Předvýběr.CZ uskutečnil mezi 3447 respondenty z řad zaměstnavatelů, je dokonce v nejbližších letech chce využívat více firem.

„V současnosti stravenky poskytuje dvaaosmdesát procent z oslovených firem,“ říká František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru.CZ. „Nejčastěji poskytovaná stravenka má hodnotu sto korun,“ dodává.

V nejbližších dvou až pěti letech se podle průzkumu má počet firem poskytujících stravenky mírně zvýšit. „Osmdesát procent firem uvedlo, že stravenky budou poskytovat i nadále a další čtyři procenta je chtějí zaměstnancům začít nově poskytovat,“ prozrazuje šéf personální společnosti Předvýběr.CZ. Dvě procenta zaměstnavatelů uvažují o zrušení stravenek, ale s tím, že zaměstnancům nabídnou stravování v rámci firmy. Žádná z oslovených firem neplánuje přestat poskytovat stravenky bez jakékoli náhrady.

Zajímavé jsou i některé z názorů zaměstnavatelů na poskytování stravenek:

„Stravenky jsou v naší firmě benefitem, který je vedle příspěvku na dojíždění ten nejvíce kladně hodnocený. Poskytujeme je už více než patnáct let a pravidelně navyšujeme hodnoty poskytovaných stravenek.“

„Je to dnes běžný benefit, který je výhodný pro zaměstnance i zaměstnavatele.“

„Standardní a vyžadovaný benefit. Je to ‚must have‘.“

„Zaměstnanci si na stravenky zvykli a většina je opravdu používá na obědy v restauracích. Nevidíme důvod je rušit nebo měnit za něco jiného.“

„Hospodským se nedivím, že proti stravenkám protestují, když musí odvést procenta stravenkovým firmám. Ty vyinkasují peníze za stravenky od zaměstnavatelů dopředu (my je nakupujeme na čtvrtletí předem) a proplácejí je s velkým časovým odstupem a s ohromnou přirážkou.“

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 100 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 35 zaměstnanců.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024