Výkup palet vám ušetří místo ve skladu

Výkup palet
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 17.2.2020 | Obchod, e-commerce

Praha (Presweb) - Už jste si ve firmě řekli, že je nutné udělat něco s paletami, které vám na dvoře zabírají místo? Možná je zrovna správný čas na úklid. Odvezete je na skládku nebo je nabídnete někomu na palivo? Chyba. Pokud nejsou palety rozbité, je možné je prodat. Nejenže se jich zbavíte, ale ještě vám přinesou do pokladny nějaké koruny. Zajímejte se o výkup palet. Některé firmy nabízejí dokonce odvoz zdarma, pokud jich máte větší množství. Například Europal Tůmovka z Kojetic u Prahy si odveze bezplatně palety ze vzdálenosti až 50 kilometrů, pokud máte více než 300 palet.

Výkup palet – rozliší se použitelné a nepoužitelné

Výkup palet je výhodný, stačí jen zavolat firmu, která se o vše postará. Firmy, které se výkupem zabývají, rozliší palety, které se dají v dopravě použít od těch, jež se už musí zlikvidovat. Standardní dřevěná paleta má rozměry 1200 x 800 x 144 milimetrů, zkosené hrany u přířezů ložné podlahy a u rohových špalíků. Výkup palet se týká pouze použitelných palet, vyřadit se musí palety s naštíplými prkny, poškozenými špalíky či obnaženými hřebíky. Tmavá paleta není na závadu, ale dřevo musí být zdravé bez plísní či dřevokazných hub.

EUR a EPAL palety splňují přísné evropské normy

Výkup palet se týká standardních podložek i tzv. EUR nebo EPAL palet. Liší se jen tím, že palety standardní, které nemají označení EUR nebo EPAL, se mohou používat pouze pro vnitrostátní dopravu, a musí tam být uvedeno, jakou mají nosnost. Pro distribuci zboží po celé Evropě je nutné získat přepravní podložky buď s označení EUR nebo EPAL. Dopravce má pak jistotu, že palety splňují přísné normy na kvalitu dřeva, procento vlhkosti, spojovací materiál a nosnost. Europaleta má nosnost 2 000 kg, pokud je zboží rozloženo celistvě po ploše, dále se mohou ukládat pouze tři palety se zbožím na sebe, přičemž spodní paleta musí unést až 4 500 kg.

 

Témata: výkup palet, palety na prodej, prodej palet. vykupujeme palety, dřevěná paleta | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300