Jakly: Univerzální železné konstrukce do betonu i mimo něj

Jakly
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 17.2.2015 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Jakl je základním kovovýrobkem, používaným nejen ve stavebnictví. Jedná se o přesně tvarované kovové profily několika tvarů o různých tloušťkách a profilech. Podle tvaru profilu rozlišujeme nejčastěji jakly čtvercové a obdélníkové, méně často se používají jakly speciální s profily L, Z nebo T.

Jakly je možné používat jako zpevnění do železobetonu, ale na rozdíl od běžné betonářské oceli může fungovat i samostatně. Z jaklů se proto nejčastěji vytvářejí nejrůznější kovové konstrukce, u kterých je potřeba kromě variability zároveň zajistit potřebnou pevnost a trvanlivost.

Jakly se velmi často používají pro podpůrné konstrukce pro solární elektrárny, dále potom zásadním způsobem prodlužují životnost dřevěných konstrukci, kterým slouží jako kostra a oblíbené jsou i jako podpůrné konstrukce například u plotů nebo bran. Možnosti využití jaklů ve stavebnictví jsou prakticky nevyčerpatelné. Zahrádkáři je používají i pro základní konstrukce skleníků, přístřešky pro auta nebo konstrukce zahradních domků.

Vedle dřeva jsou jakly nejvariabilnějšími stavebními konstrukcemi. Svařováním jednotlivých součástí je možné dosáhnout prakticky jakýchkoliv tvarů, a to s minimálními náklady, výtečnou pevností a stabilitou a dlouhou trvanlivostí a odolností povětrnostním vlivům. Jakly se navíc velmi snadno řežou speciální pilou nebo autogenem.

Jakly si oblíbili i bytoví architekti a používají se v interierech. Velmi často tvoří základní konstrukci schodiště, ale je možné je použít i jako konstrukce pro stoly, židle nebo další originálně pojatý nábytek. Jakly můžete používat v interiéru i exteriéru a jejich životnost prodloužíte a estetický dojem vylepšíte použitím vhodných víček. Jakly, to je flexibilní řešení všude tam, kde je potřeba kvalita, trvanlivost a pevnost.

 

Témata: jakly, jákly, jekly | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300