Kari sítě jsou svařené dráty se žebírkováním

Kari sítě
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 17.10.2020 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Betonářská ocel je kategorie ocelářských výrobků, které se používají zejména při výrobě železobetonu. Prostý beton se uplatní pouze tam, kde jsou vysoké nároky na tlak, ale není třeba řešit tažné síly. Ve většině případů je však nutné zlepšit vlastnosti betonu o odolnost na tah, a k tomu se využívá právě ocel. Betonářská ocel jsou tyče různé průměru, tzv. roxory, s typickým žebírkováním, což jsou výstupky po obvodu tyče. Umožňují, aby se beton pevně svázal s ocelí. Kari sítě jsou svařené dráty o tloušťce 4,2 mm až 10 mm s různě velkými oky. Mají také žebírkování.

Kari sítě – nezbytné při betonování velkých vodorovných ploch

Kari sítě jsou důležité při betonování větších vodorovných nebo svislých ploch. Bez nich se neobejdou například základové desky u rodinných domů. Kari sítě se při betonování velké plochy překládají vždy přes tři oka. Při instalaci na ploše nesmí sítě ležet jen tak na kamenivu, vždy musí být obaleny minimálně dvoucentimetrovou vrstvou betonu. Ještě před vyléváním betonu je vhodné betonářské sítě svázat k sobě drátem, aby je čerstvý beton neposunul a neobnažil dráty. Pokud je ocel nedostatečně obalena betonem, nebo je obnažená, vlhkost časem způsobí korozi a vlastnosti betonu se výrazně zhorší.

Z roxorů se svařují konstrukce, které se poté vyplní betonem

Kari sítě se prodávají vcelku o rozměrech 3000 x 2000 mm až 6000 x 2400 mm. Při betonování velkých průmyslových ploch se sítě svařují, aby byla jistota, že při vylévání betonu zůstanou sítě na místě. Kromě sítí se při výrobě železobetonu používají roxory. Svařují se do konstrukcí, tzv. armatur, které poté vyplní čerstvý beton. Ocelové konstrukce z betonářské oceli se uplatňují při výstavbě mostů, vodních děl a dalších velkých objektů, například mrakodrapů. Železobeton znají stavbaři už více než sto let, a i dnes patří k nejvíce využívaným stavebním materiálům.

 

Témata: kari sítě, sítě do betonu kari, kari sítě do betonu | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300