Legislativní požadavky při zahájení podnikání: Na toto nezapomeňte!

Zadavatel: Office Time | 17.10.2018 | Finance, ekonomika

Praha (Pressweb) - Chcete začít podnikat? Chcete se seberealizovat? Máte skvělý podnikatelský nápad? Rádi byste byli svým vlastním pánem? To všechno můžete! V dnešní době není pro založení podnikání příliš mnoho překážek. I když samozřejmě pár jich je. V tomto článku si popíšeme zejména ty legislativní, které se dotknou každého, kdo chce začít v České republice podnikat. Uvidíte, že s naším článkem se s legislativou hravě popasujete.

Doložení místa bydliště

Nejprve je nutné předložit doklady totožnosti, a to zejména s uvedeným místem trvalého bydliště. V České republice totiž mohou podnikat jak osoby s trvalým bydlištěm na území ČR, tak i mimo naši republiku. Vždy je ale nutné doložit doklad totožnosti s tímto údajem.

Prokázání odborné způsobilosti

Pokud budete chtít začít podnikat v oboru řemeslné živnosti, budete také muset prokázat odbornou způsobilost k dané činnosti. Ta se prokazuje buď předložením výučního listu, nebo vysokoškolského diplomu. Na ten proto doma nezapomeňte!

Prokázání bezúhonnosti

S sebou na živnostenský úřad si nezapomeňte vzít ani výpis z trestního rejstříku, který prokáže vaši bezúhonnost. Přece jen se z vás stává podnikatel, který by neměl mít pletky se zákonem. A navíc je nutné udržet určitou úroveň českého podnikání. Proto je tento bod důležitý.

Legislativní požadavky pro cizince

Velmi podobné to mají také cizinci, kteří by chtěli začít podnikat v České republice. Pro občany Evropské unie je to prakticky totožný proces. Ti to mají velmi jednoduché. Co se týče osob ze zemí mimo Evropskou unii, je to trochu komplikovanější, ale stále nic nemožného.

Opět je nutné doložit místo trvalého bydliště, žádost přeloženou do českého jazyka, prokázání víza k pobytu nad 90 dnů či povolení k dlouhodobému pobytu, případně také žádost o koncesi.

Dokladů je tedy sice trochu více, ale stále je proces prakticky totožný, jako pro české občany. Zápis do živnostenského rejstříku stojí jednorázově 1 000 Kč a kromě výše zmíněných dokladů a dokumentů nemá prakticky žádné jiné omezení.

Než začnete podnikat...

Pokud máte podnikatelského ducha, můžete začít i vy podnikat. Jen je potřeba si dobře rozmyslet, zda je váš podnikatelský záměr rentabilní, zda svým podnikáním nějak přispějete společnosti a zda vás to nepřestane třeba po pár dnech bavit. Když už se do toho totiž jednou pustíte, měli byste tomu věnovat 100 % svého času, úsilí a energie, aby to mělo vůbec smysl. Rozhodně podnikání není pro každého. Někdo má rád jistotu stabilního zaměstnání a podnikání pro něj není. Proto si to dobře promyslete.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Office Time

Revoluční 762/13
110 00 Praha 1
Obrázek uživatele Office Time
Přemýšlíte o tom, že změníte sídlo firmy, aby vaše podnikání dostala nový impuls?Je to dobrý nápad, protože dobrá adresa zvýší vaši konkurenceschopnost, zvýší vaše šance na lukrativní obchody. Pokud získáte například prestižní sídlo firmy Praha, budete potřebovat také virtuální... vice ›
OfficeTime s.r.o. - kancelář
Revoluční 762/13
110 00 Praha 1
Česká republika
obchod@officetime.cz
Tel: +420 775 552 844, 226 254 066